tanıyın

Kuluçka Merkezi

gg

Cube Incubation Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi olarak faaliyet göstermektedir. “Incubatıon center for deep tech entrepreneurs” mottosuyla girişimcilere uluslarası standartlarda fırsatlar sunan Cube Incubation dünyanın sayılı kuluçka merkezleri arasında yer alma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Faaliyete geçtiği günden bugüne; alanlarında geliştirdikleri teknolojilerle dünya genelinde takip edilen ve yatırım alan Start Up’lara ev sahipliği yapmanın gururunu yaşayan Cube Incubation şu anda inovatif ve derin teknoloji tabanlı iş fikirleri üzerinde Ar-Ge çalışmaları yürüten 90’ı aşkın girişimci grubuna ev sahipliği yapmaktadır. Teknopark İstanbul’da 3. Etap binaların tamamlanmasının ardından 10.000 m2’den fazla kapalı alana sahip olması planlanan Cube Incubation’ın Türkiye’nin en büyük ve dünyanın da sayılı kuluçka merkezlerinden biri haline gelmesi hedeflenmektedir.

Sıfır maliyetle markalaşma eğitimleri verildiği Cube Incubation’da girişimciler; 300 metrekarelik alana kurulu Biyoküp Laboratuvarı’ndan, 100 metrekarelik alana kurulu Temiz Odalar’dan, Post Kuluçka Alanı’ndan ve 400 metrekarelik alana kurulması planlanan Prototipleme Merkezi’nden ücretsiz ya da çok düşük bir maliyet karşılığında yararlanabilmektedir.

Cube Incubation’da yer alan girişimciler; iş planı hazırlama, başarılı sunum teknikleri, pazarlama, finans gibi konularda eğitim ve mentörlük imkânlarından sıfır maliyetle yararlanmakta, mali desteklere ulaşmak noktasında ücretsiz danışmanlık hizmeti almakta ve yatırımcı buluşmalarından faydalanarak işlerini nasıl büyütecekleri konularında bilgiler edinebilmektedir. Girişimciler ayrıca sağlanan yan imkânlarla da ofis alanı, açık çalışma alanları, toplantı odaları, internet ve telefon hizmetlerini 18 ay boyunca ücretsiz kullanabilmektedir.

Cube Incubation geçen yıl faaliyete geçirdiği Ortak Çalışma Alanı’yla (Co-working) da kuluçka merkezinden başarıyla mezun olan girişimcileri ofis kurana kadar desteklemeye devam etmektedir. Kuluçka merkezinden mezun olan girişimciler teknopark firması olarak ticari ve Ar-Ge faaliyetlerini sürdürmekte ayrıca kuluçka mezuniyeti sonrası post kuluçka olarak adlandırılan dönemde de düşük kira bedeli ödeyerek Teknopark İstanbul’da kalabilmektedir.

Cube Incubation’da 2019’un ilk 10 ayında 60 firma ile 350’den fazla işbirliği toplantısı yapılmış ve yine aynı aylarda 30 yatırımcı kurumla 180’den fazla toplantı gerçekleştirilmiştir.

www.cubeincubation.com