inceleyin

Mali İşler

Mali İşler departmanı öncelikli olarak; 4691 Sayılı Kanun ve Vergi Usul Kanunu kapsamında Teknopark İstanbul A.Ş.’nin muhasebe kayıtlarını tutmakta ve aynı zamanda yerleşkemizde yer alan şirketlerimize bu kapsamda destek olmaktadır.

Teknopark İstanbul bölgesinde kiralama şekilleri Ofis tahsisi / Arazi tahsisi / Ticari Alan tahsisi şeklinde yapılmaktadır. Bölgede yer alan ARGE şirketlerine faaliyetleri doğrultusunda kiraladıkları ofislere ait kira, ortak gider, elektrik, su, ısıtma, soğutma, servis, organizasyon, toplantı odası kullanımı gibi pek çok alanda hizmet faturaları düzenlenerek, vade süreleri içinde tahsilatları takip edilmektedir.

Sağlamış olduğumuz tüm bu hizmetler taşeron firmalarımızdan temin edilmekte olup, hak ediş bazında bunların takibi yapılarak düzenli olarak ödemelerinin gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

Toplamda 4 Etap olarak planlanan Teknopark İstanbul Yatırımının bir kısmı tamamlanmış ve hizmete alınmış olup diğer etaplar için yıllara sâri inşaat yatırımları devam etmektedir. Bu yatırımlara ait düzenlenen fatura ve hak edişler vergi mevzuatı kapsamında kayıtlara alınarak ilgili ödemelerinin yapılması sağlanmaktadır.

Şirketimizde şeffaflık prensibimiz olup, bu doğrultuda Bağımsız Denetim şirketlerine ve Yeminli Mali Müşavirlik şirketlerine düzenli olarak denetimler yaptırılmaktadır.