inceleyin

Teknik Faaliyetler

Teknopark İstanbul, yerleşke içerisinde faaliyet gösteren Ar-Ge firmalarına ve girişimcilere Teknik Hizmetler Müdürlüğümüzce aşağıdaki başlıklarda teknik hizmet sunulmaktadır.

Bu hizmetler başlıca; 

  1. Enerji kaynaklarının kesintisiz devamlılığını, sürekliliğini ve kalitesini koruma
  2. Tesislerin çalışır durumda olduğunun kontrol etme ve gerekli işletme ayarlarını yapma
  3. İşletmenin sürekliliği için müdahale gerektiren çalışmaları yapma
  4. Arıza ve talep halinde müdahale etme, uzmanlık gerektiren konularda ise ilk müdahale ve sözleşmeli servisi devreye sokma
  5. Tüm koruyucu ve periyodik bakımları yerine getirme
  6. Sözleşmesi mevcut olmayan firmalar ile "Bakım Sözleşmesi Yönetimi'' oluşturma
  7. Tesisatın teknik verilerini, yapılması gereken işletme ve koruyucu bakımlarını içeren "Log-Book" (Kayıt Defteri) hazırlama
  8. Teknik işletmedeki yedek parçaların stok yönetimi
  9. İyileştirme projeleri ile ölçülebilir değerleri toplama, yorumlama ve yayımlama

Birimimiz, tüm bu çalışmalarında İş Sağlığı ve Güvenliği kurallarına en üst seviyede uymayı kabul etmekte ve sorumluluğunda olan tüm personeline uygulatmaktadır.

 

LEED Sertifikasyonu

Teknopark İstanbul olarak ilk kez 2014 yılında 1. Etap binalarımızın aldığı, 2018 yılında ise 2. Etap binalarımızın sahibi olduğu LEED Gold Sertifikası; Üretim aşamasında doğaya zarar vermeyen, çevreci malzemelerin kullanıldığı yeşil binalar, uzun dönemde daha az enerji tüketilmesiyle hem tasarrufun hem de çevre korumanın önünü açıyor.

Leed Sertifikası Nedir?

Dünya çapında 25 yıldır sürdürülebilirlik alanında ve çevre dostu bina kriterlerinin belirlenerek sertifikalandırılmasında kritik rol oynayan LEED sertifikası (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik), Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (U.S. Green Building Council ) tarafından oluşturulmuş ve geliştirilmiş dünyada ve Türkiye’de de geçerliliği kabul edilen ve tüm yapı türleri için geçerli olan yeşil bina sertifikasyon sistemidir.

Otopark Yapımı İşleri

Yerleşkemiz içerisinde giderek artan çalışan syısı ve yeni binaların inşaatların hızla tamamlanması sonucu oluşan araç sayısındaki artışla yaşanan park sorununu çözmek için Teknik İşler Birimimiz tarafından yeni otopark inşaatları yapılmaktadır. 

Yerlşekemizde Temmuz 2020 tarihine kadar tamamlanması planlanan otopark alanları aşağıdaki haritada işaretlenmiştir. 


 

Yeni Nizamiye ve Yaya Giriş - Çıkışları için Kapı Yapım İşleri

Her geçen gün büyüyen ve gelişen Teknopark İstanbul kampsüsünde bu gelişmeler doğrultusunda doğan yeni yaya giriş çıkış kapıları inşa edilmektedir. Bu kapsamda Teknik İşler Müdürlüğümüz tarafından 2019 yılı içerisinde bir yeri yaya giriş - çıkışları için kapı ve araçlar için nizamiye inşaatı tamamlanmıştır.