inceleyin

Teknik Faaliyetler

 

Teknopark İstanbul, yerleşke içerisinde faaliyet gösteren Ar-Ge firmalarına ve girişimcilere Teknik Hizmetler Müdürlüğümüzce aşağıdaki başlıklarda teknik hizmet sunulmaktadır.

ÇEVRE POLİTİKALARIMIZ

LEED Sertifikasyonu

Teknopark İstanbul olarak ilk kez 2014 yılında 1. Etap binalarımızın aldığı, 2018 yılında ise 2. Etap binalarımızın sahibi olduğu LEED Gold Sertifikası; Üretim aşamasında doğaya zarar vermeyen, çevreci malzemelerin kullanıldığı yeşil binalar, uzun dönemde daha az enerji tüketilmesiyle hem tasarrufun hem de çevre korumanın önünü açıyor.

Leed Sertifikası Nedir?

Dünya çapında 25 yıldır sürdürülebilirlik alanında ve çevre dostu bina kriterlerinin belirlenerek sertifikalandırılmasında kritik rol oynayan LEED sertifikası (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik), Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (U.S. Green Building Council ) tarafından oluşturulmuş ve geliştirilmiş dünyada ve Türkiye’de de geçerliliği kabul edilen ve tüm yapı türleri için geçerli olan yeşil bina sertifikasyon sistemidir.

Yenilenebilir Enerji

Yerleşkemiz genelindeki binalarda bulunan güneş enerjisi panelleri ile yerleşkemizde yenilenebilir enerji üretimini artırıyoruz. Halihazırda faal olarak 299 güneş enerjisi paneli ile 2020 ilk çeyreğinde 79,80 kwp enerji üretimi gerçekleştirilmiştir.