inceleyin

11 May
İş Dünyasında İstihbarata Karşı Koyma Farkındalığı Eğitimi
Yazdır

Ülkemizin bilgi ve teknoloji geliştirme hamleleri sizlerin de gayretleriyle kararlılıkla sürdürülmekte ve büyük başarılara erişilmektedir. Malumunuz olduğu üzere, her önemli ve değerli kazanım özellikle kendisini ortaya çıkaran bilgi birikiminin (know-how) korunması ihtiyacını da beraberinde getirmektedir.

Buna ilişkin olarak ISO27001 standardı (BGYS) ve çeşitli siber güvenlik tedbirleri uygulanabilmektedir. Ancak bilişim sistemlerinin değil insanların hack’lendiği bir dünyayı betimleyen ticari ve endüstriyel (kurumsal) casuslukla mücadele için daha spesifik konularda bilinç kazanılmasına ihtiyaç duyulmaktadır.

“Ticari olarak değerli bilgilerin çalınması” şeklinde tanımlanan “kurumsal casusluk” sebebiyle dünyanın büyük şirketleri yılda 45 milyar dolar zarara uğramaktadır. Son birkaç yılda ABD’de 3000 farklı casusluk vakası gerçekleşmiştir.

Bu kapsamda, Teknopark İstanbul Akademi ve UNDEX (UNDerstanding EXchange) şirketi olarak ülkemizde kurumsal bilgi güvenliği alanındaki kritik bir dikkat eksikliğini telafi edebileceğine inandığımız bir eğitimi sizler için hazırladık. 11 Mayıs Çarşamba günü 14:00-15:30 saatleri arasında ''İş Dünyasında İstihbarata Karşı Koyma Farkındalığı’’ eğitimimize davetlisiniz.

Eğitmen: İbrahim Yılmazer

Eğitim Tarihi: 11 Mayıs 2022

Eğitim Saatleri: 14:00-15:30


Microsoft Teams üzerinden gerçekleştirilecek eğitime katılım için bu linkten kayıt olabilirsiniz.
 
Katılımcı Kayıt Linki;

https://docs.google.com/forms/d/1NDBtlG_S5FfKgR9lfs0w2qZhd-7xID2A3L0ThNHWsC0/edit