inceleyin

6 Kas
Beyaz Yakalılar İçin Girişimcilik
Yazdır

Teknopark İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Dr. Cem Duran tarafından verilecek eğitim, 6 Kasım Cuma günü saat 14:00'de Teknopark İstanbul YouTube kanalından canlı olarak yayınlacaktır. 

Beyaz Yakalılar için Girişimcilik Eğitimi

İş hayatı kestiremediğimiz dönüm noktaları ve bilinmezliklerle dolu zorlu bir yolculuktur. Çalışanlar bu yolculukta iş hayatında aradıklarını bulmak ve emeklerinin karşılığını almak isterler. Bir süre sonra bireyler maaş ve kariyer hedefleri bakımından belirli bir doyuma ulaşsalar da asıl arayış insanın kendi içindedir. Hayattaki amacını bulmak, hayallerinin ve ideallerinin peşinden gitme isteği vardır.

Bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen siz de kurumsal hayatı biliyorsunuz. Uzun çalışma saatleri, gerçekleşmeyen vaatler, kariyer beklentileri, yönetici egoları diye devam edebilecek zorlukları vardır. Anca aynı zamanda reddedilemeyecek kolaylıklar da sağlar. Düzenli bir gelir, hafta sonu tatilleri, yan haklar, belirli çalışma saatleri gibi.

Girişimcilik ise belirsiz ve risklerle dolu bir serüvendir. Düzenli gelir, düzenli hayat ve sosyal statü kısmı tamamen belirsizdir. Belirli bir maaş yoktur. Girişimlerin, başarılı olup olmayacağı da tahmin edilemez. Bütün emekler belirsiz bir ‘”Ölüm Vadisi’nden geçtikten sonra başarıya da dönüşebilir, herhangi bir sonuca da ulaşmayabilir. Ve genelde ikinci olasılık daha yüksektir.

Bu eğitimde "Beyaz Yakalılar için Girişimcilik" konusu çok yönlü bir şekilde işlenecektir. Beyaz yaka olarak tanımladığımız kurumsal hayat çalışanları için girişimciliğe “ilk adım nasıl atılmalı” ve “nereden başlanmalı” gibi soruların cevapları aranacaktır.


Beyaz Yakalılar için Girişimcilik Eğitimi
Dr. Cem Duran
6 Kasım 2020
14:00 - 16:00
Katılım Linki: 
https://youtu.be/1_MXDNn7R_0