inceleyin

Kurulum Mühendisi 18.02.2021 /

FİGES A.Ş.'nin temsilciliğini yaptığı MathWorks Inc’nin tüm dünyada yaygın olarak kullanılan MATLAB/Simulink yazılım platformunun Kurulum ve Lisanslama süreçlerinde İstanbul Teknopark Ofisimizde görevlendirilmek üzere, Kurulum ve Lisanslama Mühendisi alınacaktır. 

Kurulum ve Lisanslama Mühendisinin faaliyetleri arasında; müşterilerinin talepleriyle ilgili kurulum ve lisanslama konularını tüm yönleriyle anlaması, gerçekleştirmesi ve bu taleplere telefon, e-posta ve web üzerinden yanıt vermesi yer almaktadır.

Günlük sorumluluklar içerisinde: sorun giderme ve müşterilerin kurulum, yapılandırma ve lisans yönetimi sorunlarını çözme ve lisanslama modelimizi açıklama gibi işlemler bulunmaktadır.

Kurulum ve Lisanslama Mühendisinin; Windows, Linux ve Mac işletim sistemleri hakkında bilgi sahibi olması ve yazılım lisans yöneticimiz (FlexNet) ve lisanslama modellerini öğrenme yeteneğine sahip olması gerekmektedir.

Bu pozisyon, lisans modelimiz ve kurulum sürecimizdeki işlemlerde ve uygulamalarda kilit rol oynayarak; Satış Yöneticilerimiz, Teknik Destek ve Satış Destek Ekiplerimiz ile yoğun bir şekilde etkileşim içinde olacaktır.

Adaylarda aranan genel nitelikler;

 • Üniversitelerin Bilgisayar, Bilgi İşlem Teknolojileri veya ilgili bölümlerden en az lisans derecesi ile mezun,
 • Farklı Yazılımlar hakkında bilgi sahibi,
 • Linux, Windows, Mac, Ağ (Network) ve Lisans Yönetimi hakkında çalışma bilgisine sahip,
 • Server Yönetimi hakkında bilgi sahibi,
 • Hızlı öğrenip uygulayabilen, teknolojik değişime ve ekip çalışmasına yatkın, matematiksel düşünme ve analiz yeteneğine sahip, sorumluluk almaktan kaçınmayan ve çözüm odaklı,
 • İleri düzeyde İngilizce yazılı ve sözlü ifade yeteneğine sahip,
 • Yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli bulunmayan,
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini yerine getirmiş olması gerekmektedir.

İŞ TANIMI

 • Satış süreçlerinde müşterilerin teknik gereksinimlerini anlamak ve bu gereksinimlere yönelik MATLAB tabanlı çözümleri sunmak,
 • Müşteri kurumlar için benchmark projeler tasarlamak ve sunmak,
 • Müşteri kurumlar için uzman olduğu alanlarda teknik destek faaliyetlerinde bulunmak,
 • Mathworks Inc. firmasının ilgili bölümleri ile yakın iş birliği yapmak.

FİGES, 1990 yılından bu yana İleri Mühendislik Teknolojileri alanında hizmet ve ürünler sunan bir mühendislik şirketi, MathWorks Inc. firması yazılımlarının Türkiye tek temsilcisi ve MATLAB & Simulink yazılımları ile sistem modelleme ve otomatik kontrol alanında eğitim ve proje faaliyetlerinde bulunmaktadır. FİGES, Fleetguard Inc. (Cummins Group, USA) firması tarafından “Öncelikli Analiz Tedarikçisi” seçilmiştir ve bu firmanın ürün geliştirme bölümlerine sonlu elemanlar analizleri hizmetleri vermektedir.

Ankara, Çankaya’da bulunan Ar-Ge Merkezi ve Başkent Organize Sanayi Bölgesi'nde 4000 metrekare üzerine kurulu MİLMAST Teleskopik Yükseltme Sistemleri ile birlikte, Ankara’da iki farklı çalışma alanımız mevcuttur. Ayrıca Teknopark-İstanbul içerisinde 300 metrekare üzerine kurulu olan çalışma alanımızda, Model-Tabanlı Tasarım Simülasyonlarını ve Sonlu Elemanlar Analizleri'ni gerçekleştiren Ar-Ge ekiplerimiz bulunmaktadır.