inceleyin

Gömülü Sistem Mühendisi 18.02.2021 /

FİGES' in temsilciliğini yaptığı MathWorks Inc’ nin tüm dünyada yaygın olarak kullanılan MATLAB/Simulink yazılım platformunun Yazılım (Gömülü ve FPGA sistemleri için) ve Otomatik Kod Üretme süreçlerinde görevlendirilmek üzere, Gömülü Sistem Mühendisi alınacaktır. 

Gömülü Sistem Mühendisinin faaliyetleri arasında, müşterilerde yürütülen projeleri anlamak, projelerindeki gereksinimleri belirlemek, gerekli çözümler için araştırma yapıp ve Mathworks ürünleri ile çözüm bulmak yer almaktadır. Yazılım (Gömülü ve FPGA sistemleri için) ve Otomatik Kod Üretme süreçlerinde yer alan Uygulama Mühendisi; Kod dönüşüm, Gömülü sistemler, PİL (Processor in the Loop) ve HİL (Hardware in Loop) konularında Müşterilere Mathworks çözümlerini anlatarak, teknik destek süreçlerinde yer alacaktır. 

Adaylarda aranan genel nitelikler;

·      Üniversitelerin Bilgisayar, Elektrik-Elektronik veya ilgili bölümlerden en az lisans derecesi ile mezun, (tercihen Yüksek Lisans veya Doktora mezunu)

·      MATLAB/Simulink, Simulink Coder ve Embeded Coder araç kutuları hakkında bilgi ve deneyim sahibi,

·      İyi derecede C/C++ bilgisine sahip,

·      Gömülü sistemler ile ilgili deneyim sahibi,

·      En az 3 yıl iş tecrübesine sahip,

·      Hızlı öğrenip uygulayabilen, teknolojik değişime ve ekip çalışmasına yatkın, matematiksel düşünme ve analiz yeteneğine sahip, sorumluluk almaktan kaçınmayan, çözüm odaklı,

·      İleri düzeyde İngilizce yazılı ve sözlü ifade yeteneğine sahip,

·      Yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli bulunmaması,

·      Erkek adaylar için askerlik hizmetini yerine getirmiş olması.

İŞ TANIMI

·      Satış süreçlerinde müşterilerin teknik gereksinimlerini anlamak ve bu gereksinimlere yönelik MATLAB tabanlı çözümlerini sunmak,

·      Müşteri kurumlar için benchmark projeler tasarlamak ve sunmak,

·      Müşteri kurumlar için uzman olduğu alanlarda teknik destek faaliyetlerinde bulunmak,

·      Mathworks Inc. firmasının ilgili bölümleri ile yakın iş birliği yapmak.

FİGES Mühendislik AŞ - Fizik ve Geometride Bilgisayar Simülasyonu

FİGES, 1990 yılından bu yana İleri Mühendislik Teknolojileri alanında hizmet ve ürünler sunan bir mühendislik şirketi ve MathWorks Inc. firması yazılımlarının Türkiye tek temsilcisidir ve MATLAB & Simulink yazılımları ile sistem modelleme ve otomatik kontrol alanında eğitim ve proje faaliyetlerinde bulunmaktadır.  

Teknopark-İstanbul içerisinde 300 metrekare üzerine kurulu olan çalışma alanımızda, Model-Tabanlı Tasarım Simülasyonlarını ve Sonlu Elemanlar Analizleri' ni gerçekleştiren Ar-Ge ekiplerimiz bulunmaktadır. Çankaya’da bulunan Ar-Ge Merkezi ve Başkent Organize Sanayi Bölgesi'nde 4000 metrekare üzerine kurulu MilMast Teleskopik Yükseltme Sistemleri ile birlikte, Ankara’da iki farklı çalışma alanımız mevcuttur. İdari merkezimiz ise Bursa Nilüfer’ de bulunmaktadır.