inceleyin

Yerli Siber Güvenlik Markası İngiltere ve Afrika Yolunda 18 Kasım 2021

SMSK Bilgi Teknolojileri firması, çoklu ağ saldırılarını engellemek için geliştirdiği özel siber güvenlik ürününe yatırımcı arıyor. Firma, SecroMix markası ile İngiltere ve Güney Afrika’daki ofisleri üzerinden global pazarda büyümeyi hedefliyor.

Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi (Cube Incubation) firmalarından SMSK Bilgi Teknolojileri ve Ticaret Şirketi, SecroMix markasıyla siber güvenlik çözüm ve ürünleri geliştiriyor. Çoklu ağ saldırılarına karşı Türkiye’nin en gelişmiş ürününü piyasaya sunmak için yatırım bekleyen firma; Türkiye, İngiltere ve Güney Afrika’daki ofisleriyle dünyaya açılmayı hedefliyor.
 
Güney Afrika Üniversitesi’ne proje sunan firma, Afrika’nın networkünü korumaya hazırlanıyor. Kritik önemdeki kurumların, hacker saldırılarından ne kadar korunduklarını tespit eden simülasyon, güvenlik zafiyetlerinin tespiti için istenen sızma testleri, siber tehdit avcılığı, siber istihbarat çözümleri SecroMix’in hizmetleri arasında. İstanbul Ticaret’in sorularını SMSK’nın kurucusu bilgisayar mühendisi Sefer Şimşek cevapladı.
 

İTO Haber'de yayınlanan röportajın tamamını buradan okuaybilirsiniz.