inceleyin

Yerli IoT Teknolojisiyle Üst Düzey Güvenlik ve Verimlilik Sağlanıyor 14 Aralık 2020

Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi (Cube Incubation) firmalarından Bakelor Mobil Teknolojiler Yazılım Sanayi ve Ticaret; canlı, cansız tüm nesneleri takip ederek durum bilgisi veren yazılım ve donanımlar üretiyor. Tümüyle yerli ve milli olan bu sistemlerle evde yaşlı, hastanede hasta, serviste çocuk, okulda öğrenci, işletmelerde personel, tesislerde ürün, müzelerde eser, yeraltı madenlerinde işçi takibi yapabilmek mümkün. Bakelor’un nesnelerin interneti (IoT) teknolojisiyle ürettiği sistemler herhangi bir bağlantıya ihtiyaç duymadan, istenilen her alanın ve nesnenin merkezi sistemden izlenmesini sağlıyor. Sorunlarla ilgili e-posta,
SMS yoluyla gerçek zamanlı uyarılarda bulunarak, önlem almayı mümkün kılıyor.

BULUT PLATFORMLAR
Bakelor’un bulut teknolojileri ile sunduğu hizmetleri düşük maliyetli ve ekstra kurulum gerektirmiyor. Altyapı çözümleri sağlayan bu teknolojiler, uygulama ve içeriğe her yerden erişim imkânı sunuyor. Bulut yazılımları web tarayıcıları üzerinden çalıştığı için bilgisayar, tablet, akıllı telefon ve Smart TV’ler de kullanılarak platform bağımsız olarak çalışıyor.

Bakelor’un kurucu ortaklarından Mesut Arıdoru İstanbul Ticaret’in sorularını cevapladı. Röportajın tamamını buradan okuyabilirsiinz.