inceleyin

Yerli 3D Metal Yazıcıyla Dev Boyutlarda Üretim 06 Temmuz 2021

Teknopark İstanbul firması Alloy Additive, değerli metal alaşımlardan 1x1x1.5 metre ebatlarında üç boyutlu baskı yapabilen metal yazıcı üretti. Boyutları ile uluslararası rekabet üstünlüğü sağlayan 3D metal yazıcının teknolojisi de, mühendisliği de yerli.

Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi Cube Incubation’da faaliyetlerini yürüten Alloy Additive, büyük parça baskı yapabilen üç boyutlu metal yazıcı üretti. Yerli ilk 3D metal yazıcı, 1x1x1.5 metre boyutlarında tek parça baskı yapabiliyor. Dev ebatlardaki tek parça metali işleyebilen yazıcının patent hazırlıkları sürüyor. Alloy Additive; titanyum, inconel, alüminyum ve paslanmaz çelik gibi alaşımlarla üretim yapıyor, müşterilerinin özel tasarımlarına yönelik nihai ürün basabiliyor.
 
Uzay, havacılık, savunma, petro-kimya, medikal, otomotiv gibi sektörlerin kullandığı bu değerli metal alaşımlar; hafiflik ve yüksek dayanıklılık sağlıyor. Tam otomasyon üç boyutlu üretimler; mühendislik tasarımlarında özgürlük, hız, kârlılık ve rekabet üstünlüğü sağlıyor.

İTO Haber'de yayınlanan röportajın tamamını buradan okuyabilirisiniz.