inceleyin

Türk Patent Bilgi ve Doküman Birimi Yerleşkemizde Açıldı 13 Nisan 2020

Teknopark İstanbul ve Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) iş birliğinde yerleşkemizde açılan  Bilgi ve Doküman Birimi ile Teknopark firma ve girişimcilerine sınai haklar konusunda bilgi ve destek sağlanacak.

Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Sınai Haklar Birimi Sorumlusu ve Patent Uzmanı Nurcan Altay’ın desteği ile faaliyetlerini sürdürmesi planlanan birimin girişimcilere yol göstermesi hedefleniyor. Birim; yenilikçi kültürün oluşturulması, markalaşma çabalarının desteklenmesi, katma değeri yüksek buluş ve tasarımların üretilmesi konularında önemli katkılar sağlayacak.

2019 yılında, 19 patent başvurusunun gerçekleştirildiği Teknopark İstanbul’da, TTO aracılığıyla 18 başvuruya destek verildi. Son olarak TÜRKPATENT ile Teknopark İstanbul kampüsünde açılan Bilgi ve Doküman birimiyle bilgiyi üretme ve toplumun yararına kullanılabilir bir değere dönüştürme esasıyla firma ve girişimcilerimize hizmet verilecek.

Fikri ve sınai hakların etkin bir şekilde korunmasına ilişkin çalışmaların bir parçası olan bu birim sayesinde Teknopark İstanbul’da faaliyet gösteren firma ve girişimciler; sınai mülkiyet haklarına ilişkin her türlü bilgi ve dokümana, ilgili ulusal ve uluslararası mevzuat ve yayınlara ulaşabilecek.

TTO Ekibi ile görüşerek sınai haklar konusunda destek alınabilecek ve patent veri tabanlarında araştırma yapılması için uygun ortamın tesis edilmesini konusunda desteklenecek. Bu bağlamda, firmalarımız yeni birimimiz hakkında daha detaylı bilgi almak üzere yönetim binasındaki TTO ofisini ziyaret edebilirler.

* Not: Teknopark İstanbul Yönetici Şirketinde uygulanan evde çalışma sistemi nedeni ile firma ve girişimcilerimizin bu konuda görüşmek için öncelikle TTO Patent Uzmanı Nurcan Altay ile iletişime geçmeleri rica olunur.

(naltay@teknoparkistanbul.com.tr)

http://www.teknoparkistanbultto.com/