inceleyin

Teknopark İstanbul Strateji Çalıştayı 1-3 Ekim 2021 tarihleri arasında Demokrasi ve Özgürlük Adası'nda gerçekleşti. 04 Ekim 2021

Teknopark İstanbul’un 2035 yol haritası ve hedeflerinin tartışıldığı Strateji Çalıştayı, 1-3 Ekim 2021 tarihleri arasında yönetim kurulumuzun, üst yönetimimizin ve değerli misafirlerimizin katılımıyla Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda gerçekleştirildi.

Teknopark İstanbul A.Ş., 2035 amaç ve politikalarını oluşturmanın ötesinde global iş mükemmelliği hedeflerinin ve küresel konuşlanma stratejilerinin belirlenmesi için değer katacak paydaşlar ile Strateji Çalıştayı'nda bir araya gelerek yenilikçilik ve işletmecilik alanında derinliğe sahip değerli katılımcılarımızla Teknopark yönetim kadrosu birlikte ikişer günlük çalışmalar yapmıştır. Çalışmaların sonucunda;

Teknopark İstanbu’un;

  • 2035 hedeflerine başarı ile ulaşması,
  • 2035’e kadar küresel konuşlanma sürecinin tamamlanması,
  • 2035’den itibaren de yenilikçilik alanında liderlik yarışına girmesi gibi olası hedefleri konulmuş ve planlanlanmıştır. 

Çalıştayın açılışını Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu Tarafından gerçekleştirilmiştir. Ardından sırasıyla Teknopark İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Yerebakan’ın sunumlarıyla devam etmiştir. Programın devamında Teknopark İstanbul Genel Müdür Yardımcıları sunumlarıyla finansal büyüme stratejileri, teknopark istanbul akademi, araştırma ve geliştirme, fon oluşturma, yanal açılım, master plan, gelişim trendi, tesis yönetimi gibi farklı başlıkların ele alınacağı konular çalıştayda katılımcılarla paylaşıldı. Sunumların tamamlanmasının ardından ortaya çıkan görüş ve öneriler Teknopark İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Yerebakan,  Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu ve Teknopark İstanbul Genel Müdür Yardımcıları tarafından değerlendirildi. Strateji çalıştayımızda Teknopark İstanbul'un mevcut durumu değerlendirildikten sonra kısa ve uzun vadeli hedefler belirlenmiştir. 

2021-2035 yıllarını kapsayan stratejik plan hakkında katılımcıların önerileri ve konu başlıkları paylaşılmıştır. Konukların katılımı ve konuşmalarıyla yapılan değerlendirmelerin ardından son bölümde çalıştayın kapanışını Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu tarafından teşekkür konuşması ile tamamlandı.

Çalıştayın ardından Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda kültürel ve tarihi gezi gerçekleştirilmiştir. Heyet, sırasıyla Adnan Menderes Müzesi, 27 Mayıs Müzesi ve ada tarihini yakından ilgilendiren bir çok sergi salonu ve etkileşim alanlarını ziyaret etmişlerdir.