inceleyin

Pendik Sahilinde Deniz Dibi Temizliği Etkinliği Düzenlendi 08 Haziran 2021

Tüm dünyada önemli bir sorun haline gelen iklim kriziyle mücadele günümüzde ülkelerin, şirketlerin, bireylerin el ele vererek aşması gereken kritik bir hal alıyor. Bu kapsamda sürdürülebilir bir çevre yaklaşımının geliştirilerek; giderek azalan orman alanlarının korunması, plastik çöplerin doğaya bırakılmasının engellenerek ayrıştırılması ve dönüştürülmesi, enerji ve su tasarruflarıyla doğal kaynakların korunması, denizlerin ve havanın kirlenmesinin önüne geçilmesi gibi çevreyi koruyucu önlemlerin alınması gerekiyor. İstanbul’da Temel Sıfır Atık Belgesi alan ilk özel şirket olarak çevreye duyarlılığımızı belgeleyerek, Çevre Koruma haftası kapsamında ülkelerin, şirketlerin ve bireylerin çevre duyarlılığının üst seviyelere taşıyarak dünyanın geleceği için sorumluluk almaları gerektiğine dikkat çekiyoruz.

Bu kapsamda; 5-11 Haziran Çevre Koruma Haftası kapsamında çevre duyarlılığına dikkat çekmek amacıyla Teknopark İstanbul, Pendik Belediyesi, Gedik Üniversitesi ve İHH (İnsani Yardım Vakfı) tarafından dalış etkinliği düzenledi.

Etkinliğe Genel Müdürümüz Bilal Topçu, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Garnizon Komutanı Tuğamiral Recep Erdinç Yetkin ve İHH (İnsani Yardım Vakfı) İlsar Başkanı Hayati Arslan katıldı.

Pendik Sahili’nde gerçekleşen Teknopark İstanbul yönetiminin de dalgıçlar arasında yer aldığı etkinlikte dalış ekipleri son dönemde Marmara Denizi’nde artan müsilaj kirliliğine dikkat çekmek için deniz temizliği seferberliğini başlattı.