inceleyin

İSTKA "COVID -19 Mücadele Programı" Kapsamında Teknopark İstanbul'dan 2 Proje Destek Almaya Hak Kazandı 12 Haziran 2020

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA), COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı kapsamında proje başvurularının değerlendirme sürecini tamamladı. İSTKA tarafından destek almaya hak kazanan ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik acil çözüm sunan 800  projeden seçilen 20 proje arasında Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi Cube Incubation ve PAVOTEK A.Ş iştiraki Pavelsis Aviyonik A.Ş projeleri yer aldı.

Cube Incubation “Girişimcilik Ekosistemi Yenilenme Projesi: Rejenerasyon-20” adlı projesi ile destek almaya hak kazandı. Rejenerasyon-20 projesiyle salgının ülke ekonomisine negatif etkilerinin azaltılmasına yönelik yenilikçi uygulamaların, girişimciler tarafından geliştirilmesi ve girişimcilik ekosistemi basta olmak üzere tüm iş dünyasına, evde yaşayanlara, sektörlere ve her canlıya ulaşım/erişim fırsatı geliştirilmesi amaçlanmıştır. Girişimcilik ekosisteminin sırtlandığı bu yenilenme misyonuyla; evde yaşamın iyileştirilmesi, uzaktan çalışmanın verimli ve uygulamada kolay hale getirilmesi, erişim/lojistik sorunlarının çözümüne yeni bir soluk getirilmesi ve toplumu rahatlatacak sosyal girişimler ortaya çıkması hedeflenmektedir. Ülkemizdeki sosyal ve ekonomik gelişimin yapı taşları olan girişimcilerin desteklenmesi aracılığıyla ekonomimize ve tüm insanlığa katkı sağlamak, salgının yarattığı etkileri azaltmak ve yeniden adaptasyonu sağlamak için kurgulanan hızlandırma ve destek program modülleri ile girişimlerimizin sorunlara çözüm niteliğinde ürünler çıkarmalarını sağlayacak kalıcı, uygulanabilir, çağdaş metotlara dayanan destek mekanizmalarıyla projelerini başarıya erdirmeleri hedeflenerek; hem girişimcilik ekosistemi hem de ülke refahı olarak uluslararası anlamda başarı yakalanması sağlanacaktır.

Pavelsis A.Ş ise desteklenmeye hak kazanan 800 proje arasında kabul gören tek özel şirket olma başarısını gösterdi. “Modüler Akıllı Medikal İzleme Sistemi Projesi” ile Koronavirüs sürecinde hastaların medikal verilerinin izlemeye olanak sunan modüler sistem ile vakaların takibi ve denetiminde önemli rol oynayacak.

Başarı projeler listesini görmek için tıklayınız