inceleyin

Girişimci Firmamıza NASA'dan Ödül 19 Nisan 2021

Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezinde  (Cube Incubation) faaliyet gösteren Nanosilver firmamız, 11. Uluslararası Nano Teknoloji Konferansı ve 6. Dünya Yeni Teknolojiler Konferansı’nda, ‘En İyi Araştırma’ Ödülleri’ni kazandı. Ödül getiren projenin geliştirdiği teknolojiler ise Mars araştırmalarında kullanılacak.

Nanosilver, NASA’nın Mars çalışmaları yarışmasında da birincilik ödülü aldı. Firma, ‘Uzay Mekiklerinin Yüzeylerinin ve Kullanılan Ekipmanların Nano Gümüşle Kaplanması’, ‘Uzayda Nano Gümüşle Arıtma’ projelerinde NASA ile çalışmaya başladı. Nanosilver, geliştirdiği yüzde 100 yerli ve milli teknolojilerle Türkiye Uzay Ajansı’na katkıda bulunacak.  

Çok az ülkenin gerçekleştirebildiği ‘Titanyum DSA Elektrot Kaplama’ üretmeyi başaran Nanosilver, soy metalleri nano boyutlarda üreterek çeşitli sektörlere hammadde sağlıyor. Pandemi döneminde nano gümüş spreyleri ile uzun süreli koruma ve maksimum etkili hijyen çözümleri geliştiren firma, stratejik nano teknolojilerle Türkiye’yi dünya ligine çıkaracak.

İstanbul Ticaret’in sorularını Nanosilver’ın CEO’su Tanra Gürçay cevapladı. Röportajın tamamını buradan okuyabilirsiniz.