inceleyin

ARCA’21 Uluslararası İnovasyon Fuarı’nda En Çok Ödülü Alan Kurum Olduk! 19 Ekim 2021

Teknoloji Transfer Ofisimiz Connecto TTO, Hırvatistan’da düzenlenen ARCA’21 Uluslararası İnovasyon Fuarı’na firma ve girişimcilerimizin patentleriyle katıldı. Hırvatistan’ın Zagreb şehrinde gerçekleştirilen ARCA’21 Uluslararası İnovasyon Fuarı yeni dünya düzeninde insanlığın kalkınması adına çalışmalar yürüten öncü şirketleri destekleyerek ödüllendiriyor. Teknopark İstanbul’da Ar-Ge çalışmalarını yürüten 5 farklı firmaya ait patentlerimiz fuarda; 2 Altın, 1 Gümüş, 1 Bronz ve 1 Takdir Belgesine layık görüldü. Böylece Teknopark İstanbul etkinlikte en çok ödül alan kurum olma başarısını elde etti.
Ödül alan firmalarımız;
Çeşitli Komponent Ve Donanımlar İle Farklı İşler Yapabilen Makina Konfigürasyon Sistemi geliştiren Modüler Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmamız fuarda Altın Madalyaya layık görüldü. Görüntü işleme ile kontrol edilebilen video çekim aracı geliştiren Trexo İnovasyon A.Ş. de altın madalya ile ödüllendirildi.
X-ray ve radyasyon engelleyici fonksiyonel bir kompozit ve bunun hazırlanması için bir yöntem geliştiren Turing Kimya Endüstri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi gümüş madalya sahibi oldu. Move On Teknoloji Ltd. Şti. firmamız Otonom Traktör Sistemi (TASAI) ile bronz madalyaya layık görüldü. Ses frekanslarını titreşim diline dönüştürebilen sistemler ile işitme engelli bireylerin eğitimi ve iletişimi üzerinde çalışan New Senses Uzay Teknoloji ve Sağlık Araştırmaları A.Ş. firmamaız ise fuardan takdir belgesi ile ayrıldı.