inceleyin

Akıllı Belge İşleme Platformuyla 10 Kat Hızlı İş 29 Temmuz 2021

Palamar Technologies; THY Teknik için sivil havacılığın en kapsamlı dijital parça kataloğunu hazırladı. Saatler süren işlerin saniyeler içinde gerçekleştirilmesini sağlayan katalog, her sektördeki işletme için özelleştirilebiliyor ve kullanımı çok kolay. ‘Yeni nesil akıllı belge işleme platformu’ olarak tanımlanan PalamarDocs., belge işleme sürecini 10 kat hızlandırıyor.

Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi Cube Incubation'da faaliyet gösteren Palamar Technologies, kendi mühendisliği ile geliştirdiği yapay zeka platformunu kullanarak THY Teknik için dijital parça kataloğu hazırladı. Katalog, 300 tedarikçinin 9 binden fazla, bazıları 5 bin sayfayı aşan bakım el kitaplarında aranılan bölüme anında ulaşmayı sağlıyor. Böylece karmaşık işleri kolaylaştırıp, saatler süren işleri saniyelere indiriyor. Sivil havacılığın en kapsamlı kataloğu; doğru parçanın sipariş edilme sürecini iyileştirerek, gereksiz siparişleri engelliyor.

SÜREÇ OTOMASYONU
 
Yazılım her sektör için özelleştirilebiliyor. Firma; geliştirdiği yeni nesil akıllı belge işleme platformu ile iş süreçlerini iyileştirip, tekrarlayan görevleri ortadan kaldırıyor. Tüm süreçlerin otomasyonunu sağlayan yazılımlar, katma değeri olmayan işleri engelleyerek, çalışanları nitelikli işlere yönlendiriyor. Palamar’ın kurucusu Metalürji ve Malzeme Mühendisi Onur Candan, Mercedes Benz Türk, Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., Kässbohrer şirketlerinde 11 yıl analist, şef ve grup müdürü olarak çalıştı. Palamar kurucusu Onur Candan'la gerçekleştirilen röportajın tamamını bu linkten İTO Haber'de okuyabilirsininiz.