inceleyin

24. ASPA Konferansı Gerçekleştirildi 17 Kasım 2021

24. Asya Teknoparkları Birliği (ASPA) Konferansı “İş Birliğiyle Teknoloji Devrimini İlerletme” temasıyla Malezya Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Birliği (MTDC) ev sahipliğinde hibrit olarak düzenlendi. Asya bölgesinden 70’den fazla Teknopark temsilcisinin katıldığı konferans online oturumlarla gerçekleştirildi. “En İyi Teknopark Modeli”, “Teknoparkların Geleceği”, “Teknolojide İş Birliğinin Geleceği” ve “Teknolojiyle Geleceği Şekillendirme” konularında panellerin düzenlendiği konferansta konuşmacılar geleceğin teknolojileri ve teknoparkların geleceği hakkında fikir alışverişinde bulundular.

Teknopark İstanbul’u temsilen Kurumsal İletişim Müdürü Özgür Özçelik “Geleceği Şekillendiren Teknolojiler” panelinde “Derin Teknoloji Girişimciliğinin Geleceği” konusunda sunum gerçekleştirdi.

Teknopark İstanbul’un da üyeleri arasında olduğu Asya Teknoparkları Birliği, Asya bölgesinde yer alan Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve İleri Teknoloji Endüstri Bölgeleri arasında iş birliği ve teknoloji transferinin geliştirilmesi, girişimciliğin desteklenmesi ve ortak eğitim ve akademik programların ve iş etkinliklerinin düzenlenmesi amacıyla faaliyetler yürütmektedir.