SFA Ar-Ge Sağlık Bilimleri Teknolojileri
Kuruluş2016
Çalışan Sayısı14

SFA Ar-Ge, 1992 yılından beri, Özel Sağlık Hizmetleri alanında hizmet verirken 2016 yılından itibaren Ar-Ge, İnovasyon, formülasyon ve analiz hizmetleri konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir. Ayrıca Mikrobiyolojik ve Fiziksel analiz hizmeti vermeye başlamış olup 2019 yılı son çeyrekte TÜRKAK tarafından akredite edilmek üzere çalışmalar yürütmektedir. Kozmetik ürünlerde “Koruyucu Etkinlik Testi (Challenge), Mikrobiyolojik Uygunluk, Fiziksel Organoleptik ve Yapısal Analizler ile Mikrobiyolojik Tür Tanımlama” analizlerinin yanı sıra, tüm matrikslerde “İleri Mikrobiyolojik Tanımlama” analiz hizmeti verilmektedir.

Teknopark bünyesinde hizmet vermeye devam eden SFA Ar-Ge, Bünyesinde bulunan Tıp Doktoru, Dr. Eczacı, Dr. Kimyager, Uzman Kozmetelog, Uzman biyolog ve diğer teknik kadro ile müşterilerinin beklentilerine cevap vermektedir.  Uzman AR-Ge ve Laboratuvar personeli  verilen hizmetin sürdürülebilirliğini sağlamaktır. Bu politika doğrultusunda, “Kalite, Çevre Yönetimi ile  İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi” sistemleri şartlarına eksiksiz uymaktadır.

SFA Ar-Ge bünyesinde bulunan, kendi alanlarında uzman bilim insanları, uzman teknik ekip ve inovatif alt yapı ile global projelere imza atmıştır. Bu doğrultuda almış olduğu marka tescilleri ve (Liposface,  Dr. AFA, SFA ARGE) geliştirdiği “Lipozom Teknolojisi” ile firmalara özel AR-GE ve ÜR-GE desteği vermenin yanında geleceğin araştırma merkezi olmayı hedeflemektedir.

Sağlık Bilimleri Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar