Sanlab Savunma Sanayii Teknolojileri
Kuruluş2009
Çalışan Sayısı42
Telefon0216 377 7001

 Sanlab 2009 yılında mesleki eğitim alanında nitelikli ara çalışan yetiştirilmesine yönelik -İş Makinaları Simülatörleri- geliştirilmek üzere kurulmuştur. Kurulduğu zamandan bu döneme kadar pek çok farklı iş makinası simülatörleri, kaynak simülatörü, CNC simülatörü gibi pek çok ürün mesleki eğitim kurumlarının hizmetine sunulmuştur. Sanal gerçeklik (VR), Artırılmış Gerçeklik (AR) ve Karma Gerçeklik (MR) teknolojilerin maliyet ve teknoloji etkin kullanılmasına öncelik veren Sanlab, aynı dönem içinde pek çok süreç simülasyonunu yurtiçi ve yurtdışı farklı lokasyonlarda devreye almıştır. An itibarıyla 200’ ün üstünde olan ürün sayısı her geçen gün artmaya devam etmektedir.

Sanlab’ ın iki ana iş kolundan bir diğeri -Gerçek Zamanlı Robotik Uygulamalar- dır. Mesleki eğitim simülatörlerinde önemli bir bileşen olan -6-Serbestlik Dereceli Hareketli Platform- ürününün yerli ve milli kaynaklar ile üretilme ihtiyacı bu iş kolunun çıkış noktasını oluşturmuştur. Bugün gelinen noktada Sanlab, hem kendi simülatörlerinde kullanılmak üzere 6-DOF hareketli platformlar hem de gerek savunma sanayi ve gerekse de otomotiv dünyasına yönelik test sistemleri üretmektedir. Üretilen 6-serbestlik dereceli hareketli platformlar savunma sanayinin önde gelen vakıf firmaları, üniversiteler ve özel sektördeki firmalar tarafından ürün test ve ürün doğrulama faaliyetlerinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Sanlab, savunma sanayi vakıf firmaları, TOGG gibi stratejik öneme sahip kurumlar ile yakın iş birliği ve partnerlik ilişkisi içindedir. Bu çalışmaların sonucu olarak 6-serbestlik dereceli hareketli platform- millileştirilen, yurtiçinden tedarik edilebilen bir ürün haline gelmiştir.

Kurulduğu dönemden bu döneme kadar -Ürünleşme- kavramını öncelikleyen Sanlab, Kartal, Gebze Teknopark, İstanbul Teknopark ve Konya Innopark ofislerinde farklı AR-GE Projeleri yürütmektedir. Temel motivasyon odaklanılan sektörlerin -şu an ve gelecekteki ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik- en doğru, en etkin çözümlerin hayata geçmesini sağlamaktır. Sanlab, bu faaliyetler yürütülürken bütüncül bir kalite yaklaşımı anlayışı ile ürün gereksinimlerinin belirlenmesinden teslimata kadar tüm aşamalarda müşteri beklentilerinin ötesinde çözümlerin üretilmesini, kaliteli hizmet sunulmasını ve müşteri memnuniyetinin sağlanmasını -KALİTE POLİTİKASI- olarak benimsemektedir.

Savunma Sanayii Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar