Prodaft Siber Güvenlik Teknolojileri Endüstriyel Tasarım Teknolojileri
Kuruluş2013
Çalışan Sayısı29

Prodaft Siber Güvenlik Teknolojileri A.Ş.

Prodaft, siber güvenlik alanındaki çalışmaları ile global çapta tanınan, 2012 yılında Pentagon tarafından Dünya çapında düzenlenen Digital Forensics Challenge’da 1. olan Can Yıldızlı tarafından 2013 yılında kurulmuş, Savunma Bakanlığı Müsteşarlığı desteği ile kurulan Teknopark İstanbul’da Ar-Ge çalışmaları üreten %100 yerli sermayeli siber güvenlik teknolojileri geliştiren bir fimadır. 

Prodaft, Türkiye’de kamu kurumları, bankacılık ve finans, sigortacılık, telekomünikasyon, havacılık, e-ticaret ve benzeri kritik altyapı ve bilgiye sahip farklı sektörlerden birçok kuruluşa siber istihbarat ve siber güvenlik hizmetleri sağlamaktadır.  

2015 yılında “Retailer Banker International” tarafından “Yılın En İyi Güvenlik Ürünü” seçilen Türkiye’nin ilk ve tek siber güven platformu olan U.S.T.A ürünü ile Prodaft, Türkiye’nin aktif büyüklükteki ilk 10 bankasının 8’inin siber istihbarat ve siber güvenlik alanında ana tedarikçisi olarak çalışmaktadır. 

Uluslararası medya ajansı “Red Herring” ekibi tarafından Avrupa’nın en başarılı 100 Teknoloji girişimi arasında gösterilen Prodaft; siber dünyada durmaksızın gelişen yeni saldırı tekniklerine karşı, hizmet ettiği kurumlar için özelleştirilmiş pro-aktif yaklaşımlar sunmaktadır. Şirketin kurumsal hizmet portföyüne siber istihbarat, anti-espiyonaj, penetrasyon testleri, güvenlik eğitimleri ve siber olaylara müdahale gibi ileri düzey bilgi ve tecrübe gerektiren alanlar bulunmaktadır.

Türkiye’nin ilk ileri düzey fiziksel & dijital penetrasyon test ekibini kuran (Red Team) ve fiziksel güvenlik alanında Türkiye’nin ilk düzenlemesini yayınlayan Prodaft, sunduğu hizmetler ve bakış açısı ile bilgi güvenliği sektörünün en dikkat çeken firması haline gelmiştir. 

Teknopark İstanbul'da bulunan şirket merkezinin yanında İsviçre ve Romanya’da ofisleri bulunan Prodaft; hizmet verdiği tüm alanlarda kendi insan kaynağını yetiştirerek oluşturduğu Türkiye’nin siber güvenlik alanındaki en yetkin teknik ekibi ile büyümeye devam etmektedir.

Endüstriyel Tasarım Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar