PolyAnalytik Sağlık Bilimleri Teknolojileri
Kuruluş2020
Çalışan Sayısı1

PolyAnalytik

PolyAnalytik(PAI) ileri düzey teknoloji ile polimer analizi gerçekleştiren uluslararası bir Kanada şirketidir. 2007 yılında Kanada’nın Ontario, London şehrinde ve Türkiye’de 2020 yılında kurulmuştur.

İlaç, tıbbi cihaz, hastane vb. araştırma kurumlarına sözleşmeli analiz, yöntem geliştirme ve doğrulama hizmetleri sağlıyoruz. Amacımız yenilikçi bakış açısı ile kaliteli, performansı yüksek ve güvenli polimer analizi gerçekleştirmektir.

Boyut Dışlama/Jel Geçirgenlik Kromatografisi (SEC/GPC), Işık Saçılımı ve Çözelti Viskozitesi tekniklerini kullanarak sentetik polimerlerin, doğal polimerlerin, biyopolimerlerin ve proteinlerin moleküler karakterizasyonunu sağlanmaktadır. Yenilikçi yönü olan ileri düzey moleküler ağırlık analizini gerçekleştirerek, analitik ve formülasyon geliştirme, scale-up, üretim ve ruhsatlandırma süreçlerinde üründe yaşanan sorunu tespit edip çözüm sağlamakta olup geliştirilen bu ileri düzey teknoloji, intra-artiküler hyalüronik asit (HA) enjeksiyonu formülasyonun geliştirilmesinde kullanılmaktadır.

Sağlık Bilimleri Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar