P.I. Works Endüstriyel Tasarım Teknolojileri
Kuruluş2005
Çalışan Sayısı389

2005 yılında kurulan P.I. Works, yapay zeka ve otomasyona dayalı şebeke yönetim çözümleri ile mobil operatörlere şebekelerini kendi kendine yönetilebilir hale getirecek teknolojiler sunmaktadır.

Merkezi Türkiye’de olmak üzere; ABD, İngiltere, Romanya ve Singapur’da ofisleri bulunmaktadır. 380’den fazla çalışanı bulunan P.I. Works, telekomünikasyon sektöründeki en geniş otomasyon ekibine sahiptir. Çalışanların %85’i, otomasyon ürün ve hizmetlerini geliştiren uzman mühendislerden oluşmaktadır. Gelişmiş otomasyon tekniklerinin kullanımı, P.I. Works'ün mobil şebeke planlama ve optimizasyonuna yaklaşımının merkezinde yer almaktadır.

Çözümleri ile bugüne kadar dünya çapında 68 ülkede 48'den fazla operatörü güçlendiren P.I. Works, ödüllü ürün portföyü ve hizmetleri ile 5G ağ otomasyonunda tüm dünyada pazar lideri konumunda bulunmaktadır. Mobil şebekelerin geleceğini şekillendirecek uluslararası endüstri standartlarının oluşturulmasında önemli bir rol oynayan P.I. Works, sektörde standartları belirleyen; Avrupa Telekomünikasyon Standartları Enstitüsü (ETSI), Üçüncü Nesil Mobil İletişim Ortaklık Projesi (3GPP) ve Küresel TD-LTE İnsiyatifi (GTI) gibi kurumlarla da çalışmaktadır.

Endüstriyel Tasarım Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar