PAVOTEK Savunma Sanayii Teknolojileri
Kuruluş2003
Çalışan Sayısı210

Faaliyet alanları Savunma Sanayi, Telekom, Otomotiv, Enerji gibi teknolojik alanlar olan Pavotek, orta ve büyük ölçekli, kendi sektöründe lider ve elektronik çözümlere ihtiyaç duyan yerli veya yabancı şirketlere, OEM ve ODM ürünler (kart, ürün ve sistem) sunduğu gibi, mevcut ürünlerinin yeniden tasarlanması ve maliyetlendirilmesi hizmetleri vermekte ve çalıştığı tüm firmaların katma değerlerini yükseltmekte, Türkiye Ekonomisinin hızlı büyümesinde aktif rol almaktadır.
Pavotek, sanayi toplumundan bilgi toplumuna geçiş uğraşısı verilen ülkemiz ve yakın bölgede, “Araştırma- Geliştirme (AR-GE)” kavramına odaklanmış, yıllık bazda gelirlerininin neredeyse tamamını AR-GE’ye ayıran, tüm sektörler ile çalışan bir kaç Türk firmasından biridir.
Temel yetkinlik alanları “Gömülü – Analog – Haberleşme – Kontrol Sistem Tasarımı” ve “Endüstriyel – Mekanik Sistemler Tasarımı” olan Pavotek’in, kendisine ait olan işletim sistemi ve zaman içinde geliştirdiği kütüphane ve yazılım birimleri, ürün tasarlarken her bir projeye bir kaç adım önde başlamasını sağlamaktadır.
Teknolojinin; ekonomiyi, toplumların sosyal yapısını ve refah düzeyini son derece yakından etkilediği bilinci ile Pavotek, “teknolojik rekabet yarışında” söz sahibi olmayı hedeflemekte ve bu yönde dünyada da ilk olan teknolojileri ve ürünleri tasarlayıp, üretmektedir.
Bu hedefle Pavotek, ülkemizde yüksek teknoloji anlayışının tamamen benimsenmesini sağlayarak yenilikçi çözümler üretme ve bu çözümleri ihraç etme vizyonu ile önemli başarılara imza atmaktadır.
Pavotek, elektronik devre, kart, ürün ve sistem tasarımı konularında uzman mühendis kadrosuyla, nitelikli çözümler sunmak üzere, 2003 yılında İstanbul’da kurulmuştur. İlk yıllarında özel sektörde faaliyet gösteren firmamız; yazarkasa, pompa yazarkasa, AIS Class-B transponder, GSM uç ürünleri gerçeklemiş ve pazarda farkındalık yaratmıştır. 2006 yılında adımını attığı Savunma Sektörü ile, teknolojisi ve yetkinliklerini elektroniğin üst seviyelerine çıkarmış ve ülkemizin göz bebeği savunma firmalarının alt yüklenicisi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Savunma Sektörü’nde gerçeklediği ithal ikameyi engelleyen ürünleri ile Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın dikkat çektiği firmalardan biridir. 2009 yılındaki yeni ortaklık ve yönetim yapısı ile başta Savunma, Otomotiv, Enerji, Telekom, Güç Kontrol ve IoT (Nesnelerin İnterneti) sektörlerinde çok farklı ürünleri farklı standartları baz alıp tasarlamakta, Teknopark İstanbul (Ar-Ge) ve Tuzla (Üretim) bölgesinde kurduğu tesislerinde üretip, devreye almaktadır. Firmamız 200’ü aşkın çalışanımız ile iki farklı lokasyonda hizmet vermeye devam etmektedir.
Başlıca ürünler;
GPRS, PSTN AMR Modem
G.SHDSL Modem&Dslam VDSL2 Modem
Çeşitli Router ve Switch Sistemleri Uzaktan Kontrol Sistemleri
3kW Regülatör, Denizaltı UPS, AC-DC Power Supply

Savunma Sanayii Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar