MilSOFT Savunma Sanayii Teknolojileri
Kuruluş1998
Çalışan Sayısı14

Faaliyet Alanları

Komuta Kontrol Muhabere Bilgisayar Teknolojileri, Data Linkler ve Mesajlaşma, Görüntü Kıymetlendirme, Elektronik Harp, Gömülü Yazılımlar, Eğitim ve Simülasyon, Bilgi Teknolojileri, Siber Güvenlik
MilSOFT, sistem entegrasyonu ve yazılım geliştirme alanlarında savunma sanayisinde faaliyet gösteren 1998 yılında kurulmuş %100 milli ve özel bir firmadır. 

MilSOFT, ABD’de ortaya çıkan ve bütün ülkeler tarafından kabul görmüş yazılım firmalarının değerlendirme metodolojisi SEI CMMI (Entegre Yetenek Olgunluk Modeli) metodolojisinin en üst seviyesi olan CMMI-5 seviyesine erişerek bu seviyeye Avrupa’da ulaşabilen ilk firma olmuştur. MilSOFT, 20 Aralık 2013 tarihinde yapılan son değerlendirme sonrası da CMMI-5 seviyesini dördüncü kez koruma başarısını göstermiştir. MilSOFT ayrıca, NATO AQAP–160, TS-EN-ISO 9001:2008 belgelerine de sahiptir. 

MilSOFT, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yanı sıra, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, İngiltere, İtalya ve Pakistan gibi teknolojik olarak gelişmiş birçok ülkenin uluslararası şirketlerine kritik yazılım çözümleri ihraç etmiştir. 

Ürünler: 
- JETS ve JETSIM: JETS ve JETSIM, teorik ve pratik Elektronik Harp (EH) eğitimi sağlayan bir Müşterek Elektronik Harp Simülasyonudur. 
- Mil-CMS: MilSOFT Savaş Yönetim Sistemi (Mil-CMS), gemilerdeki sensörleri ve silah sistemlerini entegre eden, ölçeklendirilebilir ve modern bir komuta kontrol sistemidir. 
- Mil-DDS:  Mil-DDS, dağıtık sistemlerde yayımla-abone ol mimarisinde veri merkezli veri alış verişini sağlayan bir arakatman yazılımıdır. 
- Mil-DLP: MilSOFT Çoklu Veri Link İşlemcisi (Mil-DLP), Taktik Veri Linkleri kabiliyetli platformlar ve üniteler arasında taktik bilginin veri link kabiliyeti kullanılarak paylaşılmasına olanak sağlayan bir sistemdir. 
- Mil-EMIS: Mil-EMIS'in amacı; her türlü afet, acil durum ve olayı, sorumlu organizasyon birimleri arasında koordinasyonu ve iletişimi sağlayarak yönetmektir. 
- Mil-IES: MilSOFT Görüntü İşleme Çözümleri (Mil-IES), Taşınabilir Görüntü Kıymetlendirme Sistemi (TGKS), Uzak Görüntü Terminali (UGT) ve Yer Kontrol İstasyonları Görev Sistemleri (GÖRSİS)’nden oluşmaktadır. 
- Mil-TRAC: Mil-TRAC, bakım faaliyetlerinin yönetilmesi amacıyla tasarlanmış bir bakım yönetimi ve karar destek sistemidir. 
- PiriMap: PiriMap yüksek performanslı, kolay kullanılabilir ve Java tabanlı bir CBS (Coğrafi Bilgi Sİstemi) Uygulama Programlama Arayüzü (API)’dür.

Savunma Sanayii Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar