Mikrosay İleri Elektronik Teknolojileri
Kuruluş1999
Çalışan Sayısı6

Mikrosay Yazılım ve Elektronik Enerji San. ve Tic. A.Ş.

Elektronik donanım ve yazılım konusunda  hem tasarım , hem üretim kabiliyeti olan olan Mikrosay ,1988 yılından bu yana hizmet vermektedir. Gerçek zamanlı  , mikroişlemci tabanlı ; analog , kontak , sayısal bilgi  toplayıp bunları işleyerek gerekli gösterge ve kontrol kabiliyetlerine dönük  sinyal işleyen ürünler gerçekleştiren  Mikrosay , endüstriyel ve bina otomasyonuna dönük çalışmalar gerçekleştirmektedir. Türkiye’nin ilk yerli SCADA programı olan TEOS 2000 den fazla uygulamada  başarıyla çalışmaktadır. Ayrıca TEOS özel uygulamaları olan Enerji Yönetim Sistemi ve Tank Yönetim Sistemi programları da sahada başarıyla çalışmaktadır.  

Kömür gazı kuyularında uygulanan , gazın çıkarılması ve ticari olarak ana hatta bağlanmasını sağlayan ölçüm ve kontrol istasyonları olan  Gaz Kuyusu Yönetim Sistemi  de A.B.D. ve Avustralya’ya ihraç edilen tamamiyle şirketimiz tarafından tasarlanıp üretilen bir başka üründür.

Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programında 3 proje ile yer alan Mikrosay , bu projelerden 2 sine koordinatörlük yapmıştır. Bu projelerde ağırlıklı olarak kestirimci bakıma yönelik rüzgar türbinlerinin kanatçıklarının ömrü , rüzgar türbinlerinin enerji üretim kısımlarındaki elektronik malzemelerin ömrü ile su arıtma tesislerindeki sıyırıcıların dişli kutularının ömrünü  gerçek zamanlı sürekli gözlemleyen prototip ürünler gerçekleştirmiştir.

Bina otomasyonu konusunda BACnet ( building automation control network ) ve LonWorks yazılımları mühendislerimiz tarafından yazılmış ve bu sektöre dönük ürettiğimiz ürünlerde başka bir kuruluşa royalty bedeli ödemeden kullanılabilir hale getirilmiştir. Bu çerçevede plazalarda , kapalı binalarda, ortam havasının kalitesini arttırmak üzere ozon üretimi ve uygulaması konusunda çalışmalar yapmaktadır.

 

İleri Elektronik Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar