Mesh Denizcilik Teknolojileri

Faaliyet Alanları

Mühendislik Analizleri, Ürün Tasarım Danışmanlığı, Yazılım ve Sistem Geliştirme
MESH 2002 yılında farklı sanayi kolları için bilgi teknolojileri tabanlı mühendislik ve yazılım hizmetleri sunmak üzere kurulmuş bir teknoloji ve çözüm danışmanlığı şirketidir. Kökeni denizcilik sektörü olan ve sektöre özgü hizmetler üreterek çıktığı yolda edindiği geniş tecrübelerle farklı iş alanlarına hizmet verebilir hale gelen MESH, ana çalışma alanlarını İleri Mühendislik Analiz Çözümleri ile Yazılım ve Sistem Geliştirme hizmetleri olarak belirlemiştir. 

Çeşitli mühendislik disiplinlerinde eğitim almış güçlü ve uzman bir kadroya sahip olan MESH’in sabit/hareketli deniz, kara ve hava yapılarının "SEY-FEM", "HAD-CFD", "İEA-SEA" yöntemleri ile analizi üzerine geniş bir tecrübesi bulunmaktadır. MESH İleri Mühendislik bölümünün amacı, uygun yazılım araçlarını kullanarak her seviyede mühendislik tasarımı doğrulamalarını ve iyileştirmelerini gerçekleştirmek suretiyle, insanların kullanımına sunulacak yapıların dayanıklı, güvenilir ve gereksinimleri karşılama özelliğine sahip olduklarının kanıtlanmasını sağlamaktır. 

Günümüzde insanlığın bilimsel ve toplumsal anlamda gelişiminde büyük önemi olan yazılım teknolojisi gelecekte bu konumunu pekiştirecektir. MESH bu teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından izleyerek müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun, güvenilir, yenilikçi ürünler ve hizmetler sunmaktadır. Yazılım ve sistem geliştirme işlerine gemi tasarım faaliyetlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak için uygulamalar geliştirerek başlayan MESH, kısa sürede hizmet ve ürün çeşitliliğini artırarak gemi inşa mühendisliği, doküman yönetimi, proje ve iş yönetimi alanlarına yönelik ürünler geliştirmeyi başarmıştır.

MESH’in vizyonu inovasyonun iş yaşamının gündeminde önemli bir yer tuttuğu, kuruluşların çalışma ve araştırmalarında ileri seviye mühendislik ve yazılım araçlarının kullandığı bir iş dünyası ve gelecektir.

MESH ileri seviye mühendislik araçlarını geliştirerek ürünler olarak sunmayı; bu araçlar ile projeler ve analizler yaparak yüksek nitelikli ürünler geliştirilmesine katkıda bulunmayı ve edindiği bilgi birikimini danışmanlık hizmeti şeklinde sunmayı misyon edinmiştir.

Ürünler:
1- Gemi Mühendisliği Yazılımları 
- DeltaLoad: Gemi Yükleme Yazılımı 
- DeltaFlow: Tekne Form, Akış, Dalga Direnci Analizi Yazılımı 
- DeltaFrame: Genel Amaçlı 3B Çerçeve Analiz Yazılımı 
- Vibacus: Analitik Gürültü ve Titreşim Analiz Yazılımı 
- Naveng: Tekne Formu Geometrik, Hidrostatik, Hidrodinamik Tasarım Yazılımı 
2- Proje ve İş Yönetimi Yazılımları 
- DeltaManager: Mühendislik Belge Yönetimi Yazılımı 
- RITMIQ: Proje Yönetimi Yazılımı 

Hizmetler: 
1- Yapısal Analizler 
2- Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği Analizleri 
3- Akışkan-Katı Etkileşimi Analizleri 
4- Vibroakustik Analizler

Denizcilik Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar