Marsis İnovasyon Endüstriyel Tasarım Teknolojileri
Kuruluş 2017
Çalışan Sayısı2

Marsis İnovasyon San. Tic. Ltd. Şti  TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği kapsamında Dr. Selim Hartomacıoğlu tarafından kurulmuş ileri mühendislik hizmetleri veren bir firmadır. Marsis İnovasyon bilgi üreten ve bu bilgiyi teknolojiye dönüştürerek millileştirme misyonundan hareketle özgün ürünler üretmek hedefiyle yola çıkmış, Ar-Ge ve Ür-Ge projeleri üreten, danışmanlık ve teknik destek sağlayan, firmalara bu alanda hizmet veren bir firmadır.

Bilgi üretme ve bilgiyi teknolojiye dönüştürme temel misyonlu firmamız;

Yenileşim (inovasyon), araştırma-geliştirme faaliyetlerini yürütebilir,
Yenileşim, Ar-Ge ve Ür-Ge metotları ile teknolojik bilgi üretimi, üründe ve süreçlerde yenilik yapılması, ürün kalitesi ve standartlarının yükseltilmesi, verimliliğin arttırılması, üretim maliyetlerinin düşürülmesini, teknolojik bilgilerin ticarileştirilmesinin sağlayacak faaliyetler yapabilir,
Makine, ekipman, cihaz, sistem, ürün projelendirilmesinin, üretilmesini, teknik hesaplarının yapılmasınını yapabilir. İlgili bütün nümerik simülasyonları gerçekleştirebilir.
Temel bilimlerde, fen bilimlerinde, mühendislik alanlarında proje, danışmanlık ve eğitim hizmeti sağlayabilir,
Firmaların Ar-Ge ve Ür-Ge proje çalışmalarına yönelik ilgili mevzuat ve teknik detayda danışmanlık ve gözetim faaliyetlerinde bulunabilir,
Deney ve test cihazlarının üretimi, tasarımı, testlerini, kalibrasyonlarını, kurulumlarını, ticaretini, eğitimlerini verebilir,Teknik ve mesleki eğitim verebilir.

Firma faaliyetlerimiz arasında tasarım merkezi, simülasyon ve tasarım doğrulama, ürün geliştirme, Ar-Ge ve Ür-Ge faaliyetleri, Ar-Ge proje danışmanlık, tersine mühendislik hizmetleri yer almaktadır. 

Marsis İnovasyon başta Savunma ve Havacılık Sanayi, Otomotiv, Makine Sanayi ve Beyaz Eşya, Medikal sektörlerine hizmet sunmakta olup, Ar-Ge projeleri yürüten tüm firmalara ileri mühendislik hizmetleri sağlamaktadır.

Marsis İnovasyon, dünyanın önde gelen sonlu elemanlar yazılımı Ansys lisans satışı gerçekleştirmektedir ve teknik destek sağlamaktadır. Ürün geliştirme fikirden prototip üretimine kadar tüm süreçleri kendi bünyesinde yürüten Marsis İnovasyon firmalara anahtar teslim ürün geliştirme hizmeti vermektedir.

Marsis İnovasyon firmamızın sunduğu hizmetler başlıca, Tasarım Merkezi (katı modelleme, yüzey modelleme, sac metal modelleme, çelik konstrüksiyon modelleme, hibrit modelleme, montaj modelleme, montaj animasyonları, imalat resimlerinin hazırlanması, katalog hazırlama, tanıtım ve montaj videolarının hazırlanması), Simülasyon Ve Tasarım Doğrulama sonlu elemanlar analizleri (statik analiz, dinamik analiz, yorulma analizleri, burkulma analizleri, titreşim analizleri, akustik analizler, çarpma, devrilme ve patlama simülasyonları, hareket simülasyonları, hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD) analiz, elektromanyetik analizler, termal analiz, plastik şekillendirme (Forming) analiz, FSI akış yapısal etkileşimli analizler, tasarım parametreleri optimizasyonu, ürün geliştirme, Ar-Ge proje danışmanlık, tersine mühendislik, 3D tarama, 3D baskı, hızlı prototipleme alanlarını kapsamaktadır.

 

Endüstriyel Tasarım Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar