Lostar İleri Elektronik Teknolojileri
Kuruluş1980
Çalışan Sayısı1

Lostar Bilgi Güvenliği A.Ş.

Günümüzde bilgi, internet kullanımınında hayatın her alanına yayılması sonucu, küreselleşen iş dünyasının en ciddi rekabet silahı haline gelmiştir. Kuruluşlarından itibaren geçen süre içinde faaliyet gösterdikleri alanlara ait en özelleşmiş ve uzmanlaşmış bilgileri toplayan kurumlar için bu birikim kurumsal yapı taşlarına dönüşür ve bu kaynakların erişilebilir ve kullanılabilir olması vazgeçilmez hale gelir.

Günümüzde kurumlar sadece çalışanlarıyla değil, müşterileri, iş ortakları ve hissedarlarıyla birlikte tanımlanmakta ve bilginin korunması ile gizliliği konusundaki güven ortamının yaratılması stratejik önem taşımaktadır. Yaşanan güvenlik sorunları, iş devamlılığını engellemenin yanı sıra, kurumların müşterileri, iş ortakları ve hissedarları karşısında güven yitirmesine, hatta pazar kaybına neden olmaktadır. Ancak kayıpların geri kazanılması için yapılacak çalışmaların, bilgilerin yitirilmemesi için alınacak önlemlerden her zaman daha zor ve pahalı olacağı kesindir.

Bilgi güvenliği, bir şirket için işinin devamlılığını, kaçınılmaz felaket durumlarında bilgi kaybının en aza indirilmesini, firmaların yapı taşları sayılan kaynakların her koşulda gizliliğinin, ulaşılabilirliliğinin ve bütünlüğünün korunmasını amaçlar.

Benzer şekilde, çalışanların kişisel bilgisayarları da, kullanıcıların yüklediği bilgilerle gittikçe özelleşir ve korunması gereken bilgilerin değeri artar. Bu araçların güvenle sürekli kullanılabilir olmasının sağlanması önem kazanır ve korunması, teknolojik bir yatırım olarak değil, bir kullanım disiplini ve bilinci olarak benimsenmeye başlanır.

Uzmanlık alanımız, değeri her gün artan bilgiyi korumaktır. Uzmanlarımız aracılığıyla günden güne önemi artan bilgi güvenliğini sağlamanın yanı sıra, eğitim ve denetim konularında da hizmet vermekteyiz.

Bünyemizde bulunan çok farklı disiplinlerde yetişmiş, marka bağımsız çalışabilen, mühendis ekibimizle sizlere çözüm odaklı hizmetler sunmak ana amacımızdır. 

İleri Elektronik Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar