Lighthouse Worldwide Solutions Sağlık Bilimleri Teknolojileri
Kuruluş1982
Çalışan Sayısı-

Faaliyet Alanları 

NBC (Kimyasal, Biyolojik, Nükleer) Filtrasyon Teknolojileri, Kontaminasyon Kontrol Teknolojileri, Biyomedikal Cihazlar, Biyokontaminasyon Teknolojileri, Medikal Teknolojiler
1982 yılında kurulan Lighthouse Worldwide Solutions, dünyanın önde gelen partikül sayım cihazları ve gerçek zamanlı kontaminasyon izleme sistemi üreticisidir. Ürün yelpazesinde bulunan herbir çözüm, şirketin silikon vadisi'nde (San Francisco) yeralan genel merkezinde, mühendislerce tasarlanarak Medford (Oregon) üretim tesislerinde hayata geçirilmektedir. 

Lighthouse Worldwide Solution, EMEA operasyon merkezini 2011 yılında Avrupa, Ortadoğu ve Afrika ülkeleri merkezi olarak Istanbul’da kurmuştur. Bu merkez’e bağlı olarak 2015 yılı içerisinde Teknopark Istanbul’da yeralan Innovation Center projesi ile, ABD dışındaki ilk AR&GE birimini hayata geçirmiştir. Lighthouse Worldwide Solutions firmasının global hedeflerine paralel yeni teknolojilerin AR&GE faaliyetlerinin yanısıra, ABD’deki AR&GE mühendisleri ile senkronize bir biçimde hedef pazarları için araştırma ve ürün geliştirme faaliyetlerine katkı sunmaktadır. 

Lighthouse Worldwide Solution EMEA,Teknopark Istanbul ofisinde yeralan ISO Class 5 temizoda sayesinde kontaminasyon kontrolü, filtrasyon teknolojileri ve biyoteknoloji alanında tüm çalışmaları tek çatı altında yürütebilme yeteneğine sahiptir. 

Ürünler:
- Kontaminasyon kontrol cihazları 
- Partikül izleme sistemleri 
- Detect & Protect NBC filtrasyon cihazları 
- Biyosidal filtrasyon 
- Biyomedikal cihaz ve teknolojiler

Sağlık Bilimleri Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar