Kimlic İleri Elektronik Teknolojileri
Çalışan Sayısı17

Kimlic blockchain teknolojisini kullanarak kişisel verilerini şifrelenmiş bir şekilde tüketicilerin kendi cep telefonlarında sakladığı, biyometrik ve 2 adımlı doğrulama (2FA) kullanarak şifre gereksinimi duymadan internet sitelerine giriş yapmayı mümkün kılan ve bir işletme tarafından doğrulanmış bilgilerin başka işletmelerde tekrar doğrulanmasına gerek kalmadan anlık giriş yapamayı sağlayan bir mobil uygulamadır. 

 

Blockchain teknolojisi sayesinde hangi bilgilerin ne zaman, hangi işletme tarafından ve ne şekilde yapıldığının bilgisini kriptolanmış bir şekilde saklanmasını ve doğrulanmış bilgilerin tekrar kullanılması esnasında bu bilgilerin kontrolünün gerçekleştirilmesi mümkün hale gelir. Yani başka bir şirketin size doğru ve güncel bilgi gönderip göndermediği kaygısına yer vermeden, bu bilgilerin doğruluğunu blockchain teknolojisi güvence altına alır. Dahası, bu teknoloji sayesinde bilgi güvenliği en üst düzeye çıkarılmış olur. 

 

Öte yandan, Kimlic işletmelerin ihtiyacına göre 'müşterini tanı' (Know Your Customer, KYC) çözümleri sunan kuruluşlar ile bu çözümlere ihtiyaç duyan şirketleri bir araya getiren pazar yeri protokolüdür. Bu sayede işletmeler, özellikle bankalar ve finans kuruluşları, ihtiyaç duydukları hizmetlere tek bir API üzerinden erişim sağlamış olurlar. 

 

Kimlic projesi 2017 Eylül ayında başlamış ve Blockchain Yazılım Teknoloji Danışmanlık ve Ticaret A.Ş. olarak İstanbul'da, Kimlic OÜ olarak Talin'de (Estonya) Şubat 2018'de resmi olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. Toplam çalışan sayısı 17' olan şirketin dünyanın dört bir tarafından alanında uzmanlardan oluşan bir danışman kurulu da mevcuttur. 

 

Daha fazla bilgi için lütfen www.kimlic.com adresini ziyaret ediniz. 

İleri Elektronik Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar