Kastamonu Entegre İleri Malzeme Teknolojileri

Hayat Holding’in çok uluslu iki büyük grubundan biri olan Kastamonu Entegre, ağaç bazlı panel sektöründe üretim yapmak üzere 1969 yılında İstanbul’da kuruldu. Mobilya, dekorasyon ve inşaat sektörünün ihtiyaç duyduğu ham ve melamin kaplı MDF ve yonga levha, laminat parke, süpürgelik, yangına dayanıklı MDF ve yonga levha, neme dayanıklı MDF ve yonga levha, boyalı panel, petek dolgulu dekoratif panel, parlak panel, tezgah, kapı paneli ürünleri üretmektedir. 6000 çalışanı ile imalattaki gücü, bilgisi ve tecrübesiyle, Amerika’dan Çin’e yaklaşık 100 ülkeye yaptığı ihracatla her yıl açık ara sektör birincisidir. 2017 yılında açıklanan İSO İlk 500 Sanayi Kuruluşu listesinde 40. sırada yer almaktadır.

Yurt içinde Kastamonu ve Gebze'de MDF ve yonga levha,  Balıkesir, Samsun ve Tarsus'ta yonga levha, Adana'da MDF; yurt dışında ise Romanya'da kapı paneli ve yonga levha, Bosna Hersek'te kraft ambalaj kâğıdı,  Bulgaristan'da yonga levha, Rusya'da MDF, A.B.D’de odun yongası ve İtalya’da yonga levha  olmak üzere toplamda toplamda 7 ülkede, 14 lokasyonda 19 üretim tesisi vardır.

Yılda 70 milyon m² laminat parke, 5 milyon m³ ağaç bazlı panel, 19,5 milyon adet kapı paneli üretim kapasitesiyle sektöründe Türkiye’de 1’inci, Avrupa’da 4’üncü, dünyada ise 7’inci sırada yer alan global bir güçtür.  Her gün 3000 konutun zemini için gerekli laminat parke, mobilya ihtiyacını karşılayacak kadar ahşap panel ve iç kapı ihtiyacını karşılayacak kadar kapı paneli üretilmektedir.

İleri Malzeme Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar