Kale Havacılık ve Uzay Teknolojileri
Kuruluş2016
Çalışan Sayısı11
Telefon+902165040001

Kale Araştırma Geliştirme A.Ş.

Kale Arge; Kale Teknik Grubunun faaliyet alanlarına giren konularda araştırma ve geliştirme çalışmaları yapmak üzere 2013 yılında kurulmuştur.

Kale Arge'nin hedefi savunma ve havacılık endüstrisinde, Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın Türk Silahlı Kuvvetlerine tamamen yerli çözümler üretme stratejisinin önemli bir aktörü olarak tasarım ve geliştirme faaliyetlerini gerçekleştirmektir.

Kale Arge, bir şubesi Teknopark İstanbul'da ve Geliştirme ve Test Merkezi ise Tuzla Deri Organize Sanayisi’nde olmak üzere planlanmıştır.

Kale Grubu

Kale Grubu kuruluşlarının temeli 1957 yılında Çanakkale'nin Çan ilçesinde kurulan Çanakkale Seramik Fabrikaları ile atıldı. Türkiye'de karo seramik sektörünün kurulmasına öncülük eden Kale Grubu, 1972 yılında kurulan Kalebodur Seramik Sanayi ile liderliğini sürdürmüş, zaman içinde yapılan yatırımlarla tek bir alanda üretim yapan dünyanın en büyük seramik üreticisi konumuna gelmiştir.

Zaman içerisinde makine ve parça imalatı, savunma, kimya, elektrik malzemeleri, enerji, bilişim, nakliye, turizm ve gıda sektörlerinde yatırımlar yaparak büyüyen Kale Grubu, General Electric, Siemens, Roca gibi uluslararası şirketlerle ortaklıklar kurarak bir dünya şirketi olma yolunda önemli adımlar atmıştır. Bilgi çağı ile geleceği tarif etmeye başlayan dünyada söz sahibi olabilmek için enerji, bilişim ve robotik otomasyon alanlarında şirketler kurarak geleceğe yatırım yapmıştır.

Havacılık ve Uzay Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar