İnteract Mühendislik Sağlık Bilimleri Teknolojileri
Kuruluş2014
Çalışan Sayısı6
Telefon02169997000
Web 

Faaliyet Alanları

Rehabilitasyon Robotları, Robotik Protezler, Giyilebilir Robotlar ve Dış İskeletler, Servis Robotları, Yapay Zeka ve Bilişsel Robotlar
Interact Mühendislik, Sabancı Üniversitesi İnsan Makina Ekileşim Laboratuvarı kapsamında son sekiz yılda geliştirilmiş olan rehabilitasyon robotlarının ve akıllı protez sistemlerinin ürüne dönüştürülerek hastaların hizmetine sunulması amacıyla kurulmuştur. Şirketimizin en önemli hedefi, literatürdeki örneklerine kıyasla yenilikçi yaklaşımlar içeren patentli teknolojilerimizi, nörolojik işlevsel bozuklukların tedavisinde yaygın olarak kullanılan etkin ürünlere dönüştürerek, milyonlarca hastanın yaşam kalitelerinin yükseltilmesine katkıda bulunmaktır.

Rehabilitasyon robot sistemlerimiz, tekrara dayalı, emek-yoğun tedavilerin güvenli bir şekilde hastalara uygulanmasını mümkün kılarak, terapistlerin zamanlarını daha etkin bir biçimde kullanabilmelerine olanak sağlamaktadır. Bu sayede, bu sistemler tedavinin maliyetini düşürmekle kalmayıp tedavi etkinliğinin ve verimliliğinin arttırılmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca, iyileşme sürecinin nicel ölçütlerle takip edilebilmesi, fizik tedavi egzersizlerinin her hastanın iyileşme hızına paralel olarak özel bir programla uygulanmasına imkân sağlayarak, tedavinin başarısına olumlu katkı sağlamaktadır. 

Sağlık Bilimleri Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar