İnores Enerji Teknolojileri
Kuruluş2010
Çalışan Sayısı8

İnovatif Teknoloji Müh. Enerji San. ve Tic. Ltd. Şti.

Inovatif Teknoloji 2010 yılında İstanbul’da kurulmuştur. 2017 yılından bu yana Teknopark-İstanbul yerleşkesinde Tasarım&Mühendislik Ofisi ve Kompozit Prototip Atölyesinde Ar-Ge mühendisleri ve tecrübeli teknisyenleri ile faaliyet göstermektedir.

Inores:

Realistik ve Entegre Simülasyon ile Ürün/Tesis Geliştirme çözümleri konusundaki faaliyetlerinin markasıdır. Müşterilerinin geliştirdiği ürünlerinin dijital ikizini oluşturmasında destek sunmaktadır. Havacılık, Savunma, Otomotiv, Enerji ve İmalat Endüstrilerinde, mekanik tasarım, hafifleştirme, lineer, non lineer statik, titreşim ve şok dayanımı, termo-akış iyileştirme, mekanizma dinamiği, rüzgar enerji santralleri CFD analizleri gibi toplamda 100+ proje gerçekleştirerek müşterilerinin geliştirme ve doğrulama çalışmalarını desteklemiştir.

2020 yılında Dassault Systèmes firmasıyla distribütörlük antlaşması imzalayarak müşterilerine ürün geliştirme sürecinde dijitalleşme çözümleri sunmaya daha kapsamlı ve yetenekli çözümler ile devam etmektedir.

Inowind:

2014 yılında Kompozit Malzemeler ile Otomatize İmalat Sistemleri geliştirilmesi amaçlı olarak bir AR-GE projesiyle başlayıp bir alt marka olarak faaliyete geçmiştir. Kompozit Filaman Sarım İmalat Sistemleri ve ilgili ekipmanlarını geliştirerek yurtdışına ihraç etmektedir. Yurtiçi ve Yurtdışındaki, firmalara Metalden Kompozite Dönüşüm, ve kompozit ile güçlendirme projeleri sunmaktadır.

Konusunda uzman firmaları ile işbirliğine giderek  Coriolis Robotik Serme, BeAM Eklemeli İmalat ve Creno Kompozit İşleme Tezgahlarının Türkiye Temsilciliği gerçekleştirilmektedir.

Yurtdışı faaliyetlerini arttırmak için 2020 Yılında Almanya Ofisini faaliyete geçirmiştir.

Enerji Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar