HARTEK İleri Mühendislik Teknolojileri
Kuruluş2001
Çalışan Sayısı110

2001 yılında kurulan Hartek firması, 1992'den bu yana elmaslı kesici üretim deneyimi ve 1970'lerden gelen sektör tecrübesi ile yurt içi ve yurt dışında maden ve inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir.

İstanbul, Bilecik ve Afyon’da bulunan mevcut üretim tesisleri ile doğal taş üretimi, inşaat ve metal sektörleri için elmaslı kesme-işleme alet ve ekipmanları üretilmektedir. Hartek firması, uzun yıllardır Avrupa ve Orta Doğu'da güvenilir bir uluslararası çözüm ortağı olarak tanınmaktadır. 2017 yılında Kuzey ve Güney Amerika pazarlarına hizmet vermek amacıyla Amerika Birleşik Devletleri’nin New Jersey eyaletinde Hartek LLC şirketi kurulmuş ve faaliyet göstermektedir. Son olarak Hartek firması Avrupa bölgesinde etkinliğini arttırmak amacıyla Lüksemburg şubesini faaliyete geçirmiştir.

Hartek yüksek üretim kapasitesinin yanında Türkiye'nin çeşitli üniversiteleri ve akademik kurumları ile kalıcı AR-GE işbirliklerine sahiptir. Firma, deneyimli ekibi ile AR-GE çalışmalarını TÜBİTAK 1501, TÜBİTAK 1507 ve KOSGEB sanayi işbirliği projeleri ile sektörün öncüsü olarak devam ettirmektedir. Teknopark İstanbul yerleşkesinde faaliyete geçen merkez ile Hartek firması hem yerel müşterileri için hem ihracat yaptığı pazarlar için bölge özelliklerini ve dinamiklerini gözeterek ihtiyaçlara yönelik AR-GE projeleri ve çözümler sunmaktadır.

İleri Mühendislik Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar