HAKAN OTOMASYON İleri Elektronik Teknolojileri
Kuruluş2007
Çalışan Sayısı9

HAKAN OTOMASYON VE ENERJİ TEKNOLOJİLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

İlk olarak yüksek donanıma haiz konteyner gemileri ve tankerlerin donatımlarını yaptı.Takip eden dönemde maden fabrikaları ve birçok endüstri tesisinin donatımını projeleri ile beraber tamamladı. Aynı süreçte İstanbul Tuzla bölgesinde Mega Yat donatımlarına başladı. 16 yıllık süreçte, Türkiye de inşa edilen 50 m ve üzeri Mega Yatların çok büyük bir kısmının donatımlarını projeleri ile yaparak teslim etti.

Aynı süreçte içerisinde Tanker, Tug boat, Yolcu gemileri, Feribotlar üzeride de çalışmalar yaparak projeleri ile beraber donatıp teslim etti.

Yukarıdaki çalışmaları yaparken, yetişmiş kadroları ile, tersanelerin alt yapılarını kurma çalışmalarına iştirak ederek, sektöründe iş alanlarının açılması çalışmalarına katkıda bulundu.

Tüm bu çalışmaların yanında, tamamen öz kaynaklarını kullanarak AR-GE çalışmalarına yöneldi. 2002 yılında başladığı AR-GE çalışmalarını, 2014 yılında tip onay sertifikalarını alarak ALARM MONITORING & CONTROL SYSTEM ve POWER MANAGEMENT SYSTEM ile taçlandırdı. Bu şekilde, tamamen yerli yazılıma sahip sistemler üreterek, dışa bağımlı olduğumuz bu sistemleri Türk gemi inşaa sektöründe kazandırdı. Aynı süreçte içerisinde 300 üzeri teknik elemanı kadrolarında yetiştirerek, teknik ara eleman üretimine katkı sağladı.

Şu anda Hakan Elektrik; yolcu gemileri ve süper yat projeleri ağırlıkta olmak üzere 70’e yakın mühendis,tekniker, teknisyen ve usta kadrosu ile sektörüne hizmet vermeye devam ediyor.

Vizyonumuz

Her platformda üzerimizdeki sorumluluğu bilerek Türk yat ve gemi sektörünü güven verici şekilde kendi alanımızda temsil etmek, müşterilerimizin koşulsuz memnuniyetini sağlamak, deniz sektöründe ürettiği sistemler ve kaliteli işçilikle dünya markası olmak, kalitede referans olmaktır.

 

Misyonumuz

Yetişmiş elemanların oluşturduğu sinerji ile üretmiş olduğu sistemleri ve yapmış olduğu projeleri geliştirerek dünya pazarına açmak, üretmiş olduğu kaliteli iş gücü ve işçiliği ile dünya pazarında yerini almaktır. Aynı süreçte AR-GE çalışmalarını da ortaya çıkan yeni ihtiyaçlara göre devam ettiren Hakan Elektrik, bu vizyon ve misyonunu uzun yıllara taşıyacak gelişimleri yapmak üzere gerekli çalışmaları sürat ile yapmaktadır. Hakan Elektrik hedefleri sürekli ileriye dönük ve uzun vadelidir. Şu andaki çalışmaları denizcilik sektörü içerisinde ağırlık kazanan, bunun yanında karada da teknolojisi ve kalitesiyle örnek tesisler üreten Hakan Elektrik, yakın gelecekte kendisine hedef olarak, dünyaya proje ve sistem, akabinde de işçilik ihraç etmeyi seçmiştir.

İleri Elektronik Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar