Globit Endüstriyel Tasarım Teknolojileri
Kuruluş2012
Çalışan Sayısı30

Globit Global Bilgi Teknolojileri A.Ş.

Globit Global Bilgi Teknolojileri A.Ş., 2012 yılında, sektörde 20 yılı aşkın süredir biriktirdiği tecrübesiyle Finans ve Sigorta sektörü başta olmak üzere orta ve büyük ölçekli kuruluşlara yazılım çözümleri ve danışmanlık hizmetleri sunan Ozan Vakar tarafından tek ortaklı Anonim bir şirket olarak kurulmuştur.

Globit deneyimli yazılım ekibi, Misys (eski Thomson Reuters Risk birimi le birleşen) ile devam etmekte olan iş ortaklığının sonucu olarak Kondor+, KGR, K+TP, KTP, KSP ve TopOffice ürünlerinde edindiği deneyim ile MLS (Market Limit System), CLM (Credit Line Management) ve KVAR+ (Kondor Value At Risk) ürünlerinin global geliştirme ve destek hizmetini vermektedir. 

Japonya'dan, Arjantin'e kadar geniş bir coğrafyada 100 den fazla banka ve finans kuruluşu bu ürünleri kullanmaktadır. Numerix'in Türkiye'deki çözüm ortağı olarak, GLOBIT tüm türev ve yapılandırılmış ürünler üzerine danışmanlık hizmeti sunmakta ve Numerix ürünlerinin varolan risk yönetim ve değerleme sistemlerine entegrasyonunu sağlamaktadır.

Globit 2003 yılından bu yana GSM abonelerine yönelik katma değerli bilgi – eğlence servislerini mobil kullanıcılara sunmaya devam etmektedir.

Endüstriyel Tasarım Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar