GDS MÜHENDİSLİK Savunma Sanayii Teknolojileri

Gds Mühendislik Ar-Ge Sanayi Tic.Ltd.Şti.

Üniversite – Sanayi işbirlikleri ile yüksek teknoloji gerektiren sistem, ürün, tasarım ve mühendislik çözümlerini sektöre sunabilmek amacıyla Teknopark İstanbul’da kurulmuş bir firmadır.

Firmamız, kendi ürünlerini geliştirmekte olduğu gibi, sanayi kuruluşlarına destek verebilmek amacıyla çalışmalar da yapmaktadır. Tasarım ve mühendislik çözüm çalışmalarımızda özet olarak kabiliyetlerimiz aşağıdaki alanlardadır:

Mekanik Tasarımlar: Katı model, parça tasarımı, komponent tasarımı, sistem tasarımı; örneğin, motor parçaları, soğutucu sistemi, yüzey tasarımları, ve benzeri tasarımlar.
Mühendislik Analizleri: Hesaplı akışkanlar dinamiği, termodinamik, ısı transferi, sonlu elemanlar analizi, akışkan-yapı etkileişimi, titreşim ve şok, çarpma ve çarpışma analizleri, ses ve gürültü analizleri.
Dizel Motor Simülasyonu: Firmamız gerek üniversite (İTÜ) gerekse firma tarafındaki tamamlanmış ve aktif projeler kapsamında iki zamanlı bir dizel motorun tüm sistemlerini (silindir içi prosesler, t/c, hava kuleri, egzoz manifoldu, vb) ve modellerini içeren simülatörler geliştirmektedir.
Gemi Makine Dairesi Simülatörü: Ana makine (dizel motor) ve sistemleri, kazan ve buhar devresi, basınçlı hava devresi, deniz suyu sistemi, seperatörler, dümen sistemi ve benzeri tüm makine dairesi makine ve sistemlerinin simülatörü firmamız tarafından geliştirilmektedir.

Firmamız, ürün geliştirme ve ARGE projelerinin süreçleri, yönetimi, test ve sertifikalandırma konularında USA’de ve Türkiye’de yaptığı projeler ile tecrübe kazanmış ve bu konuda danışmanlık hizmeti vermektedir.

Proje gereksinimlerine göre, firma bünyemizde mühendislik yazılım paketlerini deneyimli olarak kullanmaktayız, örnek olarak:

3B Bilgisayar destekli tasarım ve bilgisayar destekli üretim yazılımları: AutoCAD, SolidWorks, Autodesk Inventor, vb.
Mühendislik Analiz ve Optimizasyon Yazılımları: ANSYS Fluent ve diğer ANSYS paket programları, Autodesk Inventor, CATIA, vb.
Sistem 2B veya 3B Simülasyonları: CATIA, LabVIEW, vb.
GT-Power Engine Analysis and Simulation Software – SIL and HIL Simulations – Motor Analiz Yazılımı GT-Power Suite ile Dizel Motoru Analizleri – motor parametrelerinin öngörülebilmesi
LSTC LS Dyna
National Instruments LabVIEW, LabVIEW RT and NI DAQ/Control Hardware
Matlab, C/C++

Savunma Sanayii Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar