FİRMA METAL Savunma Sanayii Teknolojileri
Kuruluş1995
Çalışan Sayısı2
Telefon+902123477070

Firma Metal Makine Kimya Taşımacılık San.Tic.Ltd.Şti.

Bir Intergroup kuruluşu olan Firmametal, malzeme bilimi ve teknolojilerinde uzun yıllara dayanan tecrübesi ile Türkiye ve Avrupa’daki müşterilerine ileri teknoloji üretim yapmaktadır. Firmametal mamul, yarı mamul ve müşteriye özel ürünlerden oluşan üretimini tamamen AB standartlarına uygun olarak gerçekleştirmektedir. Firmametal sunduğu ileri teknoloji çözümlerle, Avrupa’nın alanında en başarılı kurumlarına çözüm ortağı olarak katma değer sağlamaktadır.

Firmametal uzun yıllara dayanan mühendislik tecrübesi ile Intergroup ekosistemini yaratmış ve içerisindeki yan sanayi firmalarına bilgi birikimi aktarmakta, üretim teknikleri monte edip yönetmektedir. Sahip olduğu teknoloji, iş modelini de kapsayan know-how ve ekosistem yorumu sayesinde Firmametal, üretilmesi zor yüksek teknoloji gerektiren parçaları AB standartlarında geliştirip üretebilmektedir. Üretilen tüm parçalar her aşamada detaylı kontrollerden geçirilerek müşterilere tam kalite güvencesiyle sunulmaktadır.

Firmametal, iskele - kalıp mukavemet bağlantı elemanları - hidrolik türbin çarkları ve kavitasyona mukavim parçaları - Savunma Sanayi için zırh ve ağır makina sanayi yüksek mukavemet parçaları - ısıya dayanıklı yüksek alaşımlı özel çelikler - yüksek korozyona dayanıklı paslanmaz özel çelikleri beş ana segmentte yüksek teknoloji döküm, dövme, pres-döküm, sac presleme ve hassas işleme teknikleriyle ürün geliştirme ve üretim gerçekleştirmektedir.

Üretimi yapılan parçalar, kendi segmentleri içerisinde ileri teknoloji olarak tanımlanan işlemlerden geçirilmektedir. Bu ileri teknoloji, Firmametal’in malzeme bilimi ve teknolojilerinde uzun yıllara dayanan tecrübesi ve dünya devleri ile gerçekleştirdiği ortak uygulamaları, sahip olduğu know-how ve uzmanlığın yanı sıra Intergroup ekosistemi içerisindeki şirketlerin deneyimi ile sağlanmaktadır. Tüm ürünler, Dünya ve AB standartlarına ve üretim yapılan ülkenin kendi standartlarına uygun olarak üretilmektedir.

Firmametal, standardın kök salmadığı bir pazarda ve denetimin zorunlu olmadığı sektörlerde, küresel standartlara uygun çalışma yapmayı şart koşmaktadır. Küresel akreditasyonu bulunan standart uygunluk belgesi alınmadan hiçbir proje aktif hale getirilmemektedir. Firmametal çalışmalarına; üretimi ve sınıflandırması Türkiye’de tamamlanıp uluslararası sertifika kuruluşları tarafından belgelendiren ürünlere odaklanarak devam etmektedir.

Savunma Sanayii Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar