Figes Endüstriyel Tasarım Teknolojileri
Kuruluş1990
Çalışan Sayısı31

Figes Fizik ve Geometride Bilgisayar Simülasyonu Hizmet Tic. A.Ş.

Figes, 1990 yılında Dr. Tarık Öğüt tarafından kurulmuş, ileri mühendislik çözümleri sunan bir mühendislik şirketidir. Figes’in, İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de ve Bursa'da ofisleri bulunmaktadır. Figes, 20 yılı aşkın kanıtlanmış tecrübesi, % 100 yerli sermayesi ile başta Savunma ve Havacılık Sanayi, Otomotiv, Makine Sanayi ve Beyaz Eşya sektörlerine hizmet sunmakta olup, ülkemizde Ar-Ge çalışmaları yapılan neredeyse tüm sektörlerde referans sahibidir.

Figes, ulusal ve uluslararası firmaların Ar-Ge ve Ür-Ge bölümlerine ileri mühendislik ve proje  hizmetleri sunmaktadır.Ayrıca Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarında kullanılan yazılım ve donanımürünlerinin pazarlama ve satış hizmetlerini de vermektedir. Figes’in temel iş kolları özetle, ileri mühendislik hizmetleri, danışmanlık, mühendislik eğitim hizmetleri ve yazılım - donanım satışı şeklindedir. Firmamız, dünyanın önde gelen sonlu elemanlar yazılımı ANSYS'in temsilciliğini kuruluşundan bu yana yürütmekte olup, ayrıca MATLAB & Simulink'in Türkiye'deki dağıtıcılığını da 2001 yılından bu yana sürdürmektedir.

Firmamızın sunduğu hizmetler, başlıca, mekanik tasarım ve prototip üretimi, anahtar teslimimekatronik sistem tasarımı ve üretimi (test ve HIL sistemleri), sonlu elemanlar analizleri (statik yapısal analizler; yorulma, titreşim, patlama, düşme, devrilme, çarpma benzetimleri; ısıl analizler; akışkanlar dinamiği analizleri; elektromanyetik analizler ve akustik analizler), model tabanlı sistem simülasyonları ve müşteriye özel teknik yazılım geliştirilmesi alanlarını kapsamaktadır. Toplamda 100 kişi civarında çalışanımız, %10’u doktoralı, %60’ı ise yüksek lisanslı yetmişi aşkın mühendisten oluşan kadromuzla hizmet vermekteyiz.

Müşterilerimizin gereksinimlerine göre, makine, mekanizma ve test sistemlerinin tasarımını, teknik çizimlerini ve prototip üretimini, hem mekanik hem de mekatronik yönleriyle anahtar teslimi olarakgerçekleştiriyoruz.

Figes, ofis ve personel olarak, Milli ve NATO Gizlilik Dereceli Tesis Güvenlik Belgesi’ne ve ISO 9001:2008 sertifikasına sahiptir. Figes’in ayrıca TURQUALITY® Yetkilendirilmiş Danışman Firma unvanı bulunmaktadır. Figes, Savunma Sanayii İmalatçılar Derneği (SASAD) ve Taşıt Araçları 

Sanayicileri Derneği’nde (TAYSAD) asil üye konumundadır. Kurucumuz ve yönetim kurulu başkanımız Dr. Tarık ÖĞÜT, TAYSAD yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir.
Figes, ileri mühendislik hizmetleri alanında dünya çapında bir firma olmayı kendisine ülkü edinmiştir.

 

Endüstriyel Tasarım Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar