Eurobotik İleri Elektronik Teknolojileri
Kuruluş2013
Çalışan Sayısı11
Telefon+902165103449

Eurobotik Otom. Gör. İşl. Tekn. San. ve Tic. Ltd. Şti.

Tübitak tekno girişim desteği ile kurulan Eurobotik özellikle deri sektörü için görüntü işleme ile endüstriyel uygulamalar geliştirmektedir.

Eurobotik'in deri sektörüne geliştirdiği standart ürünler ile deri sektörüne ve diğer sektörlere hizmet etmeyi hedeflemektedir.

Eurobotik firması kuruluşta Ayakkabı imalat sektörünü hedef alarak Tubitak 1512 desteği ile 2013 yılında kurulmuştur. Bunun sebebi  hedef olarak aldığı ayakkabı imalat sektöründe yurtiçi pazarda direk olarak ayakkabı imalatçılarına yönelik profesyonel otomasyon sistemleri sunan bir firma bulunmamaktadır. Bundan dolayı ayakkabı imalatında kullanılan makinaların %80?i başta İtalya, Almanya ve Çin?den olmak üzere yurtdışından ithal edilmektedir. Bunun yanında Ekonomi Bakanlığının verilerine göre sektörde şu an 300 bin kişi istihdam edilmektedir ve yıllık üretim kapasitesi 500 milyon çifttir. Bu veriler ışığında robotik sistemlerden oldukça uzak kalan sektör için ürün geliştirme çalışmalarına başlamıştır.

Bu çalışmalar ile beraber sahip olduğu bilgi birikim ile diğer sektörlerde robotik uygulamalarda ürünler geliştirmek için çeşitli Ar-Ge faaliyetlerine yönelmiştir. 2016 yılına kadar sadece Ar-Ge çalışmalarına yoğunlaşan Eurobotik firması 2016 yılında ticari faaliyetlerine başlamıştır. Ar-Ge çalışmaları sayesinde sahip olduğu bilgi birikim ile çok kısa sürede önemli ürün çeşitliliği hedeflenerek yüksek ciro hedefleri amaçlanmaktadır. 2016 yılında yapmış olduğu ciro ve hizmet sunduğu kurumsal firmalar bunun bir göstergesi niteliğindedir. (Mevcut müşteri referansları; Vestel Beyaz Eşya A.Ş., Kuka Roboter Turkey, Çanakçılar Seramik Creavit)

İleri Elektronik Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar