Enginsoft Savunma Sanayii Teknolojileri

Enginsoft Turkey Mühendislik Yazılım Tic. Ltd. Şti.

Mühendislik Hİzmetleri, Yazılım Satış ve Teknik Destek, Ar-Ge Projeleri, Teknik ve Mesleki Eğitimler

Hakkında

EnginSoft Turkey 2015 yılında Dr. Şadi Kopuz tarafından İtalyan ortağı Prof.Dr. Stefano Odorizzi (ve şirketi EnginSoft SpA) ile birlikte Teknopark İstanbul’da kurulmuştur. Mühendislik hizmetleri, Ar-Ge projeleri, mühendislik yazılımları satışı, teknik desteği ve teknik eğitimler alanlarında tamamen Türk çalışanlardan oluşan bir ekiple ve KOBİ statüsünde bir mühendislik firması olarak çalışmalarını yürütmektedir. Firmanın İstanbul ve Ankara’da ofisleri bulunmaktadır.

EnginSoft Turkey yürüttüğü çalışmalarda ağırlıklı olarak havacılık ve savunma sanayine hizmet vermektedir. Otomotiv ve beyaz eşya sektörleri firmanın hizmet verdiği diğer sektörlerdir. Firma Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM)’nın öneri ve destekleriyle Türkiye’den yurtdışına Offset projeleri kapsamında mühendislik ihracatı yapmaktadır. Şu an için bir yurtdışı firmasına yapılan ileri mühendislik çalışmaları ihracatının farklı firmalarla artarak gelişmesi planlanmaktadır. Hizmetler tamamen Türkiye’den ve Türk ekip tarafından verilmektedir. Firma yurtiçinde başta ASELSAN ve TAI olmak üzere savunma sanayimizin önde gelen ana yüklenicilerinin mühendislik çözüm ortağı olarak çalışmaktadır. Mühendislik hizmetlerinin önemli bir kısmını prototip imalatı dahil anahtar teslim mekanik tasarım projeleri oluşturmaktadır. Firma akustik tasarım ve analizler ile elektromanyetik tasarım ve analizler (EMI/EMC, RKA) alanlarında da hizmet vermektedir. Yapısal analizler, titreşim analizleri, dinamik analizler, yorulma analizleri, çoklu sistem dinamiği analizleri, çarpışma-patlama-sualtı patlama analizleri, ısıl analizler, akışkanlar dinamiği analizleri başta olmak üzere ileri mühendislik analizleri alanı da firmanın uzmanlık ve hizmet alanlarından bir diğeridir. EnginSoft Turkey, seçkin firmaların Ar-Ge, Ür-Ge ve tasarım bölümlerine ileri mühendislik hizmetleri (mekanik tasarımlar ve imalat, akustik tasarım, yapısal ve termal analizler, dinamik analizler, elektromanyetik tasarım ve analiz, sistem modelleme-kontrol ve akışkanlar mekaniği) sunmasıyla beraber, tüm bu süreçlerdeki simülasyonlarda doğru, güvenilir sonuç ve geri bildirim almasıyla müşteri memnuniyetini yüksek seviyede tutmaktadır. Ar-Ge maliyetini ve süreyi azaltarak firmalara uzun süreli avantaj sağlamaktadır.

Ülkemizin önde gelen kuruluşlarının mühendislik çözüm ortağı olarak çalışmanın yanında firma kendi Ar-Ge projelerini de yürütmektedir. Bu projeleri tek başına veya ortaklı olarak yapmaktadır. Milli ve yerli susturucu tasarımı yazılımının geliştirilmesi, hidroakustik ve torpido tasarımı firmanın üzerinde çalışmalar yürüttüğü Ar-Ge konularının ana hatlarıdır. Bu projeleri TÜBİTAK TEYDEB ve/veya KOSGEB tarafından desteklenmektedir. EnginSoft Turkey aynı zamanda AB (H2020) projelerinde yer almak için ön çalışmalarını da yürütmektedir.

İş Kolu veya Kolları

Ar-Ge faaliyetlerimizin odaklandığı ana iş kolları:

Mekanik Tasarım
Prototip İmalati ve Test
İleri Mühendislik Analizleri (Yapısal Statik ve Dinamik Analizler, Yorulma, Akışkanlar Mekaniği)
Arge Projeleri
Optimizasyon-Tolerans Analizi/Yöntemi
Yazılım Satış

Ürün/Proje/Hizmetler

Optimum egzoz susturucu tasarımı için yazılım paketi geliştirmesi
Optimum gemi egzoz susturucusu tasarım metodolojisi
Gemilerde bulunan ana tahrik sistemlerinin otomasyon sistemleri ile entegre edilerek etkin ve verimli kullanılabilmeleri amacıyla ana tahrik sistemi-kontrol izleme ve alarm sistemi geliştirme
Susturucu tasarim yazılımı geliştirilmesi
Suüstü gemileri pervane gürültüsü belirleme metodolojisinin geliştirilmesi
Buzdolabı kapı ayar menteşesi ve otomatik rafın mekanik tasarımı
Çamaşır makinesi su pompası mekanik tasarımı ve akustik analizleri
Hava temizleyicisi mekanik tasarımı ve CFD analizleri
Endüstriyel parçaların ağırlık optimizasyonu
Torpido dinamik yapısal analizleri ve CFD analizleri

Savunma Sanayii Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar