Eczacıbaşı İleri Elektronik Teknolojileri
Kuruluş1978
Çalışan Sayısı4
Telefon -

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri San. ve Tic. A.Ş.

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, Türkiye’nin önde gelen endüstriyel gruplarından biri olan Eczacıbaşı Grubunun çalışan sayısı ve ciro bakımından en büyük grubudur. Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, üretim faaliyetlerini 4 ülkede yer alan 15 fabrikasında gerçekleştirmektedir. Grubun Bilecik Bozüyük’te yer alan üretim kampüsü dünyada kapasite, teknoloji ve kalite anlamında yer alan en iyi seramik üretim tesislerinden biridir. Grubun Bilecik Bozüyük, İzmit Gebze ve İstanbul Tuzla’da olmak üzere Türkiye’de 6, Almanya, Fransa ve Rusya’da da 9 üretim tesisi bulunmaktadır. Grubun yıllık üretim kapasitesi 5 milyon adet seramik sağlık gereci, 37,5 milyon m2 seramik kaplama malzemesi (karo), 3 milyon adet armatür, 350.000 adet küvet ve duş teknesi ve 340.000 adet banyo mobilyasından oluşmaktadır. Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu bir kısmı yurtdışında görevli yaklaşık 6.800 çalışana ve 2015 sonu itibariyle 65%’i yurtdışı satışlarından elde edilen 3,1 Milyar TL’lik ciroya sahiptir. VitrA, Artema, Burgbad, Villeroy and Boch ve Engers grubun ana markalarıdır.

 

Vitra İnovasyon Merkezi

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu VitrA İnovasyon Merkezi 2011 yılında 15 milyon TL’lik yatırımla Bilecik Bozüyük üretim kampüsünde kurulan ve grubun tüm Ar-Ge ekiplerini tek çatı altında toplayan bir merkezdir. Merkez, pazar ve teknoloji odaklı Inovasyon çabalarını ön planda tutarak yeni banyo ve karo malzemeleri, süreçleri ve teknolojilerine yönelik araştırma, tasarım, geliştirme ve üretim faaliyetlerini yürütmektedir. Merkezde, nanoteknoloji, elektronik, su ve enerji, sensör teknolojileri, akustik, ergonomi ve kompozit malzemeler gibi alanlarda çalışmalar yapılmaktadır. Mimar ve tasarımcıların yaratıcılığını sınırlamadan, “hayal edilen” ürünlerin gerçeğe dönüştürüleceği bir ortam sağlayan merkezde dünyadaki gelişmeler ve kurum içi öneriler takip edilerek inovatif fikirler zenginleştirilmekte ve arttırılmaktadır.

 

Eczacıbaşı STC LAB

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, banyolarda akıllı ürünler ve IOT uygulamalarına ilişkin Ar-Ge çalışmaları yürütmek ve bölgedeki teknoloji ekosistemine yakın olmak amacıyla 2016 yılının başında İstanbul Teknopark’ta Eczacıbaşı SCT Lab’ı (Smart Connected Technologies Laboratory) kurmuştur. 

İleri Elektronik Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar