Doruk Otomasyon Endüstriyel Tasarım Teknolojileri
Kuruluş1998
Çalışan Sayısı77
Telefon+902165040255

Doruk Otomasyon ve Yazılım San. ve Tic. A.Ş.

Üretim Yönetimi Sistem Yazılımı, Operatör Paneli ve Data Terminal Tasarım ve Üretimi
İstanbul Ticaret Odası tarafından sanayiye sunduğu yüksek katma değerli, yenilikçi hizmetleri nedeni ile yılın yenilikçi KOBİ’si seçilen Doruk Otomasyon, cirosunun %35'inden fazlasını Ar-Ge'ye ayırmakta ve yine cirosunun %95'ini Ar-Ge ürünlerinin satışından elde etmektedir.

1998 yılından bu yana TÜBİTAK tarafından desteklenen pek çok Ar-Ge projesi geliştirmiştir.

Türkiye’de üretim yönetimi sistemlerinin geliştirilmesi ve sanayide etkin biçimde kullanılmasında öncü rol üstlenmiş, böylelikle ülkemizde üretim yönetimi sistemleri pazarının oluşturulmasına da öncülük etmiştir. 

2005 yılından bu yana Antalya Teknokent’te geliştirdiği projelerin satışından elde ettiği vergi avantajını, Türk sanayisine hizmet için kullanmakta, Türkiye’de ProVIEW üretim yönetimi sistemini kullanarak nitelikli üretim yönetimi metodolojileri uygulayan seçkin sanayi firmalarının üretim yönetimi tekniklerini paylaşması ve ortak akıl geliştirilmesi için "Doruk’ta Buluşma Tecrübe Paylaşımı ve Sanayide Güç Birliği Platformlarını" düzenlemektedir. 

TEYDEB destekli olarak iki yıllık bir proje ile geliştirilmiş olan ProVIEW DPS/ProMANAGE isimli Üretim Yönetimi Yazılımı, dünyadaki sayılı MES ürünlerinin teknik özelliklerinin kıyaslandığı, 15 yıldır yayınlanmakta olan MES Product Survey’de 2012 ve 2013 yıllarında üstün nitelikleri ile yer alarak teknoloji üreticilerinin ülkelerinin arasına Türkiye’nin de adını yazdırmıştır. 

Türkiye’de pek çok değerli sanayi firmasınca kullanılmakta olan ProVIEW DPS/ProMANAGE yazılımının 15 ülkede marka tescili almış bir yazılım olarak ihracat çalışmaları sürdürülmektedir. 

1.    ProVIEW DPS/ProMANAGE Üretim Yönetimi Sistemi: TÜBİTAK TEYDEB destekli bir proje olarak gerçekleştirilmiş olan yazılım, uluslararası standartları sağlayacak şekilde üretilmiş ve MES Product Survey 2012 ve 2013'te bu standartları karşılayan teknik özellikleri ile yer almış uluslararası standartlarda, yurtdışı rakiplerinden ileri özellikler taşıyan bir üretim yönetimi sistemidir. Uygulama, sanayide ihtiyaç duyulan üretim yönetimi tekniklerindeki gelişmeler ve IT'deki gelişmeler paralelinde sürekli daha fazla fayda sunabilmek adına geliştirilmeye devam edilmektedir. 

2.    KeyPDT Operatör Paneli ve Veri Terminali: 20 yıl korumalı incelemeli patent sahibi ürün, Doruk Otomasyon’un özgün ürünü olup, işletmelerde üretim hattından toplanacak her türlü üretim verisinin alınabilmesi ve business anlamında veri alışverişi (barkod okuyucu/yazıcı, RFID okuyucu/yazıcı, terazi, tezgah vs. ile seri haberleşme) imkanları için gerekli olan tüm işlevleri kapsamaktadır. Doruk Otomasyon bünyesinde KeyPDT ileri versiyonları ve Android temelli HMI cihazları da geliştirilmeye devam edilmektedir. 

3.    ProVIEW DPS Sistem Yerelleştirmeleri ve Kurulumları: PMI (Project Management Institute) metodolojisine göre hazırlanmış ve sürekli geliştirilmeye devam edilen özgün metodoloji çerçevesinde yerelleştirme projeleri sürdürülmekte ve tamamlanmaktadır.

Endüstriyel Tasarım Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar