DASAL Havacılık Teknolojileri A.Ş. Havacılık ve Uzay Teknolojileri
Kuruluş2019
Çalışan Sayısı100

DASAL Havacılık Teknolojileri

DASAL Havacılık Teknolojileri A.Ş. 2019 yılından bu yana Türk savunma ve güvenlik birimleri başta olmak üzere, kamu, özel sektör ve yurt dışındaki muhtelif paydaşlarının ihtiyaçlarını karşılayacak, uluslararası düzeyde rekabetçi, tek ve çok rotorlu insansız hava araçları geliştirmektedir. Hava aracı teknolojilerine yönelik geliştirdiğimiz ürünler ve Ar-Ge çalışmaları ile ülkemizin taktik ve operasyonel kabiliyetlerini ulusal ve uluslararası alanda arttıracak bir kuvvet çarpanı olmanın yanı sıra sivil alanda da akla gelen ilk çözüm ortağı olma misyonu ile çalışmalarını sürdürmektedir.

ALTINAY Savunma ve ASELSAN iştiraki olan DASAL, hava araçlarından beklenebilecek zorlu ve sıra dışı görevleri güvenle yerine getirecek ve yaratıcı çözümleri hayata geçirecek teknolojileri üreten, dünya çapında oyun kurucu bir çözüm merkezi olma vizyonunu esas edinmiştir.

Özgün tasarımları ile milli bir marka olan DASAL’ın ürünleri farklı faydalı yük taşıma ve görev icra etme yeteneklerine göre, mini sınıf, hafif sınıf, orta sınıf ve ağır sınıf İHA’lar olmak üzere 4 ana kategoride sınıflandırılmıştır. Bu ürünler gündüz ve/veya gece koşullarında; keşif, gözetleme, ateş gücü, beka ve lojistik idame yeteneklerine sahiptir.

Merkez ofisi, İstanbul Kurtköy'deki Teknopark İstanbul kampüsünde yer alan DASAL’ın farklı lokasyonlarda bulunan üretim hattı, depo ve iştirak ofisleri ile birlikte 10.000m² üzerinde altyapısı bulunmaktadır.

DASAL, Millî Savunma Bakanlığından Üretim Müsaadesi Belgesi, IS0 9001 Belgesi ile Milli ve NATO Gizli Tesis Güvenlik Belgelerine de sahiptir. Ayrıca gerçekleştirdiği çalışmalarda ECSS, CMMI Seviye-3, IEEE-12207, IEEE-15288 ve MlL-STD-973, ANSI7EIA 649 gibi uluslararası kabul görmüş standart ve yaklaşımları dikkate almaktadır.

Havacılık ve Uzay Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar