Cogito Park & Co Endüstriyel Tasarım Teknolojileri
Kuruluş2018
Çalışan Sayısı9

Cogito Park & Co

Cogito Park & Co Investments’ın finans teknolojisi alanında araştırma, teknoloji üretme ve geliştirme amacıyla Temmuz 2018’de kurulmuş teknoloji girişim şirketidir. Sahip olduğu akademik ve profesyonel uzman kadrosu ile finans teknolojisine yönelik stratejik alanlarda yüksek katma değerli ürün ve hizmetler geliştirerek finans sektörünün ihtiyaçlarını yerli imkanlar ile karşılayarak ülkemizin dışa bağımlılığını azaltmayı misyon edinerek çalışmalarını sürdürmektedir.

Cogito Park & Co Technology Development olarak ülkemizin stratejik hedefleri ve vizyonu doğrultusunda geliştireceği yüksek katma değerli teknoloji ve iş ortaklıklarıyla ülkemizi temsil etmeyi ve gerçekleştireceği finans teknolojileri ürün ihracatıyla ülke ekonomisine katkı sunmayı hedeflemekteyiz.

Türkiye’nin inovasyon üssü Teknopark İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren Cogito Park & Co Technology Development başta Fora Varlık & Alacak & Tahsilat yönetimi projesi olmak üzere birçok alanda fintech ürünler ile finans ve teknolojiyi eşsiz bir şekilde bir araya getirmektedir.

Cogito Park & Co Technology Development adına patent ve telif süreci tamamlanmış olan Fora; banka ve banka dışı finans kuruluşlarının tahsili gecikmiş alacaklarının varlık yönetim şirketlerince doğru fiyatlama ile satın alınması ve sonrasında ilgili alacak portföylerinin / dosyalarının borçlularının mali durumlarına göre özelleştirilmiş ödeme planları ile en optimal şekilde tahsil edilmesini hedeflemektedir.

Tahsili gecikmiş alacaklara dair ihale fiyatlaması ve borçlu değerliliği puanlaması (skoring) olmak üzere çeşitli fonksiyonlarda yapay zeka ve makine öğrenmesi unsurları kullanarak iş & veri yönetim ve kontrol sistemlerinde etkinlik ve verimlilik artışını sağlayacak olan Fora; kullanıcı bazlı mobil uygulamaları ile de FinTech projesi olarak fark yaratacaktır.

Endüstriyel Tasarım Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar