C-TECH Savunma Sanayii Teknolojileri

C Tech Bilişim Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.

Haberleşme Sistemleri, Bilgi Güvenliği ve Yönetimi Sistemleri, Modelleme ve Simülasyon Sistemleri, Uydu Teknolojileri, İleri Elektronik, Havacılık ve Uzay
2005 yılında kurulan CTech Bilişim Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş,  savunma, güvenlik, uydu sistemleri, siber güvenlik ve yayıncılık teknolojileri alanında kamu, özel sektör ve yurtdışındaki muhtelif paydaşlarına ürün ve çözümler sunmakta ve projelerin yükleniciliğini yapmaktadır.

Ctech’te çalışan personelin çoğunluğunu alanında uzman mühendisler oluşturmaktadır. Firmamızın merkez ofisi İstanbul Kurtköy’deki Teknopark İstanbul kampusunda yer almakta olup Ankara Bilkent’teki Cyberpark kampusunda da şubemiz bulunmaktadır. 

Paydaşlarına katma değerli ürün ve çözümler sunma vizyonu olan CTech’in yazılım geliştirme ile elektronik tasarım ve üretimine uygun bir Ar-Ge ve üretim altyapısı bulunmaktadır.  

ISO-9001:2000 ve CMMI Seviye-3 kalite belgeleri ile Milli Savunma Bakanlığı tarafından verilen Üretim Müsaade Belgesi yanında Milli ve NATO Tesis Güvenlik Belgelerine sahiptir. CTech gerçekleştirdiği çalışmalarda IEEE-12207 ve MIL-STD-973 gibi uluslararası kabul görmüş standart ve yaklaşımları esas almaktadır. 

Yaptığı çalışmalar itibariyle, ulusal ve uluslararası birçok iş ortağı bulunan CTech 2012 yılı itibariyle TÜBİTAK tarafından Avrupa Birliği EUREKA Programı kapsamında en çok Ar-Ge projesine katılan ikinci Türk firması olarak ilan edilmiştir. 

CTech’in mevcut paydaş ve referansları arasında; yurtiçinde, Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, TÜBİTAK, Türksat, Bilgi Teknolojileri Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü, Türk savunma sanayii firmaları ve tersaneleri, ulusal ve uluslararası televizyon kanalları, belediyeler; yurtdışında Mitsubishi Electric Corporation (Japonya) ve King Abdulaziz City for Science and Technology (Suudi Arabistan) yer almaktadır.

Ürünler:
- Karıştırmaya karşı dayanıklı (frekans atlamalı) askeri uydu haberleşme modem sistemleri
- İnsansız Hava Araçları (İHA) için uydu haberleşme sistemi ve veri linki çözümleri, 
- 3G hatlar üzerinden canlı mobil görüntü aktarma sistemleri, 
- Siber savunma ve güvenlik amaçlı sistemler, 
- Hard disk kriptolama cihazı (DİSKRİPTO, FIPS-140 L4 uyumlu gömülü hard disk kripto cihazı) 
- Hava savunma planlama ve analiz simülasyonları
- Uçak pilot eğitim simülatörleri için ses ve haberleşme simülasyonları
- Kara, deniz ve hava platformlarının radara görünmeme analiz yazılımları
- Yerli haberleşme uydularına yönelik haberleşme sistemleri (TCR, Yer Terminali Modemleri vs.)
- Internet trafik inceleme ve analiz sistemleri
- Yeni nesil Log yönetim sistemleri

Savunma Sanayii Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar