C-Tech Savunma Sanayii Teknolojileri
Kuruluş 2005
Çalışan Sayısı166

C Tech Bilişim Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.

2005 yılında kurulan C Tech Bilişim Teknolojileri San. Ve Tic. A.Ş, Savunma ve Güvenlik, Havacılık ve Uzay, Telekom ve Yayıncılık alanlarında ve Haberleşme, Siber Güvenlik ve Modelleme-Simülasyon teknolojilerinde faaliyet göstermektedir.

Bilgi ve iletişim teknolojilerindeki bilgi birikimi ve deneyimli insan kaynağı ile, ulusal ve uluslararası pazarlar için yenilikçi ürün ve çözümler geliştirme misyonunu yerine getiren CTech; sistem mühendisliği, elektronik donanım tasarımı, sayısal tasarım, haberleşme sistem tasarımı, RF tasarım, gömülü ve PC tabanlı yazılım tasarım ve bu bileşenlerden oluşan sistem geliştirme, entegrasyon ve üretim kabiliyetlerine sahiptir. CTech, kamu, özel sektör ve yurtdışındaki muhtelif paydaşlarına ürün ve çözümler sunmakta ve projelerin yükleniciliğini yapmaktadır.

Firmamızın merkez ofisi İstanbul Kurtköy'deki Teknopark İstanbul Kampüsü’nde yer almakta olup Ankara Bilkent'teki Cyberpark Kampüsünde de ofisimiz bulunmaktadır. Paydaşlarına katma değerli ürün ve çözümler sunma vizyonu olan CTech'in yazılım geliştirme ile elektronik tasarım ve üretimine uygun bir ARGE ve üretim altyapısı bulunmaktadır.

Paydaşlarına katma değerli ürün ve çözümler sunma vizyonla faaliyetlerini sürdüren CTech’in; mühendislik ofisleri dışında, İstanbul’da; temiz oda, dizgi atölyesi, elektronik laboratuvarı, sistem entegrasyon test laboratuvarı, depo ve üretim holüyle birlikte toplamda 3.000 metrekarelik altyapısı bulunuyor.

CTech, IS0-9001:2015 belgesi ile Milli ve NATO Gizli Tesis Güvenlik Belgelerine de sahip. Ayrıca gerçekleştirdiği çalışmalarda ECSS, CMMI Seviye-3, IEEE-12207, IEEE-15288 ve MlL-STD-973, ANSI7EIA 649 gibi uluslararası kabul görmüş standart ve yaklaşımları esas alıyor. Millî Savunma Bakanlığından Üretim Müsadesi Belgesi’ne sahip olan firma, AS9100 belgesi için ise altyapı çalışmalarına devam ediyor.

Yaptığı çalışmalar itibariyle ulusal ve uluslararası birçok iş ortağı bulunan firmamız 2012 yılı itibariyle TÜBİTAK tarafından Avrupa Birliği Eureka Programı kapsamında en çok Ar Ge projesine katılan ikinci Türk şirketi olarak ilan edilmiştir. CTech 2018 Ocak ayından itibaren Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. iştirakidir.

CTech’in mevcut paydaş ve referansları arasında; yurtiçinde, Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayi Başkanlığı, TUSAŞ, TÜBİTAK, TÜRKSAT, ASELSAN, Bilgi Teknolojileri Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü, Türk savunma sanayii firmaları ve tersaneleri, ulusal ve uluslararası televizyon kanalları, belediyeler; muhtelif yurtdışı firmaları yer almaktadır.

Ürünler:
- Güvenli ve sürdürülebilir haberleşme için “Karıştırmaya ve Bastırmaya Karşı Dayanıklı Uydu Haberleşme Sistemleri”,
- İnsansız ve insanlı hava, kara ve deniz araçları için “Mobil Uydu Haberleşme Terminalleri” ve  “Ufuk Hattı Haberleşme (Line of Sight) Sistemleri” Uydu Yer istasyonları,
- Havadan fiber hızlarında veri aktarımı sağlayabilen “Radyolink Sistemleri”,
- 3G, 4G, 4.5G ve LTE hatlar üzerinden canlı ve güvenli “Mobil Görüntü Aktarma Sistemleri”,
- Analiz, planlama ve eğitim amaçlı “Hava Savunma Simülasyonları”,
- Eğitim simülatörleri için “Çevresel Ses ve Haberleşme Simülasyonları”,
- Kara, deniz ve hava platformları için  “Radar Kesit Alanı Analiz ve Radara Görünmezlik Simülasyonları”,
- Uydu ve uzay sistemleri için “Telemetri ve Telekomut Haberleşme Sistemleri”,
- Kurumsal ve bireysel ihtiyaçlar için “Siber Güvenlik Sistemleri ve Çözümleri”,
- Ağ zekası gereksinimleri için “Ağ Trafik İnceleme ve Analiz Sistemleri” ve “Yeni Nesil Kütük  (Log) Yönetim sistemleri.

Savunma Sanayii Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar