Bisatek Endüstriyel Tasarım Teknolojileri
Kuruluş2017
Çalışan Sayısı3

Bisatek 2017 yılında Maltepe Üniversitesi Endüstri Bölümü öğretim üyeleri tarafından öğrenci, rehber öğretmen velilere eğitim platformu geliştirmek amacıyla kurulmuştur. 2017 yılı Ekim ayında TUBİTAK Tekno Girişim Desteği almıştır. Öz sermayesine kattığı bu destek yenilikçi eğitim çözümleri tasarlamaktadır.


Bisatek tarafından geliştirilen üstün ve parlak zekalı öğrencilere yönelik online eğitim ve rehberlik platformu ustunveyetenekli.com ülkemizde ilk olma özelliği taşımaktadır. ustunveyetenekli.com ile öncelikli olarak ülkemizin üstün ve parlak zekâlı gençlerin ihtiyacına yönelik ciddi değer katacak hizmet ve içeriklerin olduğu öğrencilerin yanı sıra hem velilere hem de öğretmenlere destek verecek bir ekosistem tasarlanmıştır.


İstatistiklere göre toplumun %2‘si üstün zekâlı, %15‘i parlak zekâlı bireylerden oluşmaktadır. Türkiye’de bu sayı yaklaşık 3 milyon öğrenciyi kapsamaktadır. Ancak ülkemizde bu insan kaynağının çok küçük bir kısmı ilave eğitim alabilmektedir. Bu konuda tüm programlardaki içerik yeni kurulmaya başlanan özel kurslar ve destek odaları dâhil olmak üzere dünya standartlarının çok gerisindedir.
 
www.ustunveyetenekli.com ile bu eksiklik giderilmek istenmiş, web üzerinde her yaş grubu, beceri, yetenek ve ilgi alanına göre farklı yollar ve tercihler doğrultusunda şekillenecek kişiselleştirilmiş eğitimlerin verildiği, kişisel rehberlik ve mentörlük alınabildiği, aynı zamanda katılımcıların birbiriyle interaktif olarak iletişimde bulunduğu, ihtiyaç ve imkânlarını buluşturduğu bir platform tasarlanmıştır.

Bisatek yeni kurulmuş bir firma olmasına rağmen zenginleştirilmiş eğitimler konusunda ülkemizin ihtiyaçlarını görmüş, doğru ve yerinde ihtiyaç analizleri ile bu ihtiyaca uygun en uygun ürünleri tasarlamayı amaçlamaktadır. 


Bisatek bu amacına uygun olarak tasarlayacağı tüm ürünlerinde yenilikçi teknolojileri uygulamayı ve zengin içerik sağlamayı hedeflemektedir.

Endüstriyel Tasarım Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar