BASF İleri Malzeme Teknolojileri
Kuruluş1968
Çalışan Sayısı25

BASF'nin Türkiye’de bulunan ve birçok endüstriyel sektöre çözüm sağlayan uygulama laboratuvarları, yenilerinin de eklenmesiyle BASF İnovasyon Teknoloji Merkezi çatısı altında birleşti. Teknopark İstanbul yerleşkesinde faaliyete geçen merkez, BASF’nin, hem yerel müşterileri için hem ihracat yaptığı pazarlar için bölge özelliklerini ve dinamiklerini gözeterek ihtiyaçlara yönelik çözümler sunmaktadır. 

Tarihçe

Türkiye’deki faaliyetlerine 1880 yılında başlamış olan BASF Grup, Yaklaşık 111000 çalışanı ile neredeyse her ülke ve sektörde faaliyet gösteriyor.

BASF,

Kimyasallar

Malzemeler

Endüstriyel Çözümler

Yüzey Teknolojileri

Beslenme & Bakım

Tarım Çözümleri

olmak üzere altı segmentten oluşmaktadır.140 seneden daha fazla süredir Türkiye’de etkinliğini sürdüren BASF, bugün Türkiye’de yaklaşık 300 çalışanı ile 50 yıldan fazla süredir üretim gerçekleştirmektedir.

BASF İnovasyon Teknoloji Merkezi

BASF, 19 Eylül 2022 tarihinden itibaren Teknopark İstanbul’da yer alan yerleşkesine BASF İnovasyon Teknoloji Merkezi Ltd. Şti. olarak devam etmektedir.

BASF İnovasyon Teknoloji Merkezinde,

Gıda Çözümleri

Tohum Çözümleri

Evsel Bakım ve Endüstriyel Temizlik

Kişisel Bakım

Mühendislik Plastikleri ve Poliüretan

Otomotiv Yenileme Boyaları

İnşaat ve Endüstriyel Boyalar

alanlarında yeni çözümler ve müşteri ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar gerçekleştiriliyor.

Merkezde farklı iş birimlerinden gelen bilgi ve teknolojik alt yapının kullanımları ile sinerji yaratarak yeni çözümler ve iş birlikleri gerçekleştiriliyor. 

İleri Malzeme Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar